“Happy English 2015” ir saldūs prizai “AJ Šokoladas”

Gegužės  14 d. įvyko penktasis, jubiliejinis, Trakų r. pradinių klasių mokinių anglų kalbos raiškiojo skaitymo konkursas “Happy English”. Renginys tradiciškai vyko Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje, o jį organizavo konkurso iniciatorė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Į konkursą savo atstovus – individualius skaitovus ir kolektyvus atvežė, Aukštadvario darželis-mokykla “Gandriukas”, Trakų pradinė mokykla, Rūdiškių gimnazija, Trakų vidurinė mokykla, Lentvario H.Senkevičiaus gimnazija, Lentvario “Versmės” gimnazija, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrinidinė mokykla.

Kasmet šis mažųjų anglų kalbos žinovų suvažiavimas turi vis kitokią temą. Šių metų gairės – “Praeitis, istorija ir senovės pasaulis”. Susiedami savo pasirodymą su konkurso metų tema mokiniai patys daug išmoksta numatytoje srityje ir pasidalina savo žiniomis su kitais dalyviais. Tokiu būdu jaunosios anglų kalbos žvaigždės ne tik galynėjasi anglų kalbos sklandžiu mokėjimu bei atlikimo įtaigumu ir meniškumu, bet ir pasirinktos temos gilesniu išmanymu. Šiais metais dalyviai išmoko istorijos per deklamuojamus, vaidinamus, dainuojamus ir kitaip poetiškai apipavidalintus kūrinius anglų kalba. Mokinių pasirodymai pasakojo apie Lietuvos, Anglijos ir Amerikos istoriją, senosios Europos karžygius ir garsius keliautojus. Šis metodas, kai turinio mokomasi užsienio kalba, vadinamas CLIL (liet. Dalyko ir kalbos integruotas mokymas). Be to, pasidalintos žinios, kaip ir pasidalintas džiaugsmas išlieka ilgiau ir yra labiau įprasminamas. Konkurse dalyvavusių 8 Trakų krašto mokyklų pradinukai žavėjo susirinkusią auditoriją savo anglų kalbos gražumu, pasirodymų meniškumu ir pristatomais istorijos perliukais.  Mokinius parengusios mokytojos ne tik puikiai parinko kūrinius pasirodymams, bet neretai pačios kūrė, vertė į anglų kalbą kokybiškus ir patrauklius tekstus. Puikus pavyzdys yra mokytoja Vaida Butvilaitė,  pati sukūrusi anglišką “Kęstučio ir Birutės” meilės istorijos improvizaciją anglų kalba. Taigi, konkurse teisėjavusioms Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos anglų kalbos mokytojai Agnei Vaivadaitei bei Lentvario M.Šimelionio gimnazijos anglų kalbos mokytojai Vitai Keršytei teko nelengvas uždavinys iš daugiau nei 60 nuostabių dalyvių atrinkti geriausius. Remiantis vertinimo gairėmis nugalėtojais buvo pripažinti Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Trakų pradinės mokyklos, Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai. Specialiais prizais už ypač artistiškus pasirodymus buvo taip pat apdovanoti Aukštadvario darželio-mokyklos “Gandriukas” bei Trakų vidurinės mokyklos mokiniai.

Kadangi konkursas skirtas jauniesiems anglų kalbos genijams, šokolado manufaktūros “AJ Šokoladas” įsteigtas pagrindinis prizas buvo ypač aktualus. Įmonės savininkas p. Algimantas Jablonskis padovanojo konkurso “Happy English 2015” laureatams rinktinę saldžią edukaciją – ledų gamybos šou ir šokolado gamybos pamokėlę.  Mokiniai pamatė kaip gaminami skaniausi natūralūs naminiai ledai ir rankų darbo šokoladas. Be to, jie patys išmoko pasigaminti ledų ir sukurti šokoladinių skanėstų. Saldžios pamokos metu vaikai ragavo šviežiausių ledų savo gyvenime ir skanavo savo pačių darbo gardėsiais.  Degustacijos metu mokiniai laimėjo papildomų prizų.

Konkursą taip pat rėmė Vilniaus Spaudos ir Reklamos gamyba, įsteigusi spalvingus diplomus laureatams bei Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinė mokykla organizavusi techninę bazę konkursui įvykti. Konkursą organizuojant talkino Lentvario H.Senkevičiaus gimnazijos anglų kalbos mokytoja Joana Vaičiulionis.

Dėkojame dalyviams ir rėmėjams! Ir kitais metais kviečiame Trakų r. pradinių klasių mokinius dalyvauti anglų k.  konkurse “Happy English”, kurio tema bus “Mūsų žalia planeta” (angl. “Our green planet”).

 

 

Straipsnio ir nuotraukų autorė Edita Rumbutė

 

Straipsnio ir nuotraukų autorė Edita Rumbutė