“Knygų kalėdos“ Senuosiuose Trakuose

Gruodžio 15 d. JAV ambasada Vilniuje, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bendruomenė bei Senųjų Trakų biblioteka drauge sukūrė kalėdinį stebuklą- „Knygų kalėdas“ Senuosiuose Trakuose.

„Knygų kalėdų“ akcija prasidėjo 2011 m., kai Prezidentė Dalia Grybauskaitė gavo  Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos skaitytojų laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

 

Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu, kuriame dalyvauja 1270 viešųjų bibliotekų ir 1500 mokyklų bibliotekų. Knygas tradiciškai dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.

 

„Knygų Kalėdų“ iniciatore Senuosiuose Trakuose tapo JAV ambasada Vilniuje. Akciją iš JAV ambasados pusės koordinavo Visuomenės ryšių ir informacijos specialistė p. Nijolė Petrauskienė, iš Senųjų Trakų mokyklų bendruomenės pusės – p. Edita Rumbutė, Senųjų  Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja. Į akciją aktyviai įsiliejo Senųjų Trakų biblioteka ir jos bibliotekininkė p.Natalija Bartkuvienė.

„Knygų Kalėdų“ renginys įvyko Senųjų Trakų bibliotekos jaukiose, renovuotose patalpose. Į jį susirinko Senųjų Trakų A.Stelmachovskio mokyklos 5-10 klasių mokiniai ir jų mokytojos.

Renginio edukacinę dalį, kuri vyko anglų kalba, vedė JAV ambasados Politikos ir Ekonomikos skyriaus vadovas Ryan Campbell. P. Cambell perskaitė moksleiviams Tiki and Ronder Barber knygą „By my brother‘s side“ apie amerikietiško futbolo legendas.

Be to diplomatas R.Campbell bei p.N.Petrauskienė parengė vaikams ir jaunimui viktoriną iš JAV istorijos, geografijos bei kultūros pažinimo. Tesingai atsakiusieji į viktorinos klausimus laimėjo prizų su JAV ambasados Vilniuje simbolika.

Ambasados darbuotojai padovanojo Senųjų Trakų bibliotekai daug puikių, naujų amerikiečių autorių knygų anglų ir lietuvių kalbomis. Vaikams tai bus akstinas aktyviau lankytis bibliotekoje, skolintis ir skaityti knygas.

Renginio pabaigoje Senųjų Trakų bibliotekininkė p. Natalija Bartkuvienė vaišino susirinkusius renginio organizatorius ir dalyvius pačios iškeptais sausainiais. Net ir sausainiai atliepė renginio dvasiai, nes buvo pagaminti pagal tradicinius amerikietiškus receptus.

Dėkojame socialiniams partneriams JAV ambasadai Vilniuje bei Senųjų Trakų bibliotekai už galimybę dalyvauti kitokioje ugdymosi aplinkoje, už sėjamą meilės knygai grūdą ir artėjančių Kalėdų jaukumą, kuris suvienija ir moko gerumo.

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorius JAV ambasados fotografas