Comenius dienos mūsų mokykloje

Jau penktą kartą Lietuvoje Švietimo mainų paramos fondo ir Švietimo informacinių technologijų centro iniciatyva organizuojamos Comenius dienos – renginiai, skirti tarptautiniam mokyklų bendradarbiavimui - „Comenius dienos 2013: Europa tavo klasėje!”. Balandžio 22 - gegužės 10 dienomis partnerystėje dalyvaujančios mokyklos turėjo galimybę pristatyti savo projektus nuotraukų, esė konkursuose, parodose.

Prie šios gražios iniciatyvos prisijungė ir mūsų mokykla. 2011-2013-ieji mokyklai ypač dosnūs tarptautinių projektų: vykdoma dvišalė partnerystė su Turkija ir daugiašalė partnerystė su Ispanija, Kipru, Graikija, Italija, Rumunija, Turkija. Balandžio 23 d. dvišalio projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė su 7 kl. mokiniais pristatė projektą „Kultūrinis tiltas tarp Nevšehiro ir Trakų“ Trakų rajono projektinių darbų pristatyme-konkurse Trakų švietimo centre. Projekto pristatymui pasirinktas epizodas iš spektaklio apie karaimų etninę bendruomenę „Gyva tauta“, už kurį projektinių darbų konkurse skirta II-oji vieta. Ten pat, Švietimo centre,  puikuojasi abiejų mokyklos įgyvendinamų partnerysčių paroda.

Daugiašalės partnerystės koordinatorė lietuvių kalbos mokytoja Irena Stefanovič su 9-10 kl. mokiniais gegužės 8 d. mokykloje surengė kulinarinę Comenius dieną. Karštą pavasario dieną ypač tiko gaivios, bet tuo pačiu sočios graikiškos salotos. Įvairių šių salotų variacijų kiekvienas esame ragavę, tačiau pačių pasigamintos pagal autentišką graikų partnerių receptą, žinoma, buvo skaniausios. Išduosime kulinarinę paslaptį, kad ypatingo skonio salotoms suteikia raudonėliai.

Kol vienos merginos ruošė salotas, kitos gamino desertą – baklavą. Tai skanėstas, atkeliavęs iš Otomanų imperijos šalių, dabar būdingas Kipro, Turkijos, Graikijos virtuvei. Galbūt ne viskas pavyko tobulai, tačiau rezultatas tikrai nenuvylė. Iš kur mes tai žinome? Ogi iš to, jog neliko nė vieno kąsnelio!

Tarptautinė partnerystė – tai ne tik kelionės, bet ir smagi veikla mokykloje, o Comenius dienos suteikia puikią galimybę pademonstruoti, ką sužinojome, ko išmokome  projektų dėka.

 

1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG

 

Irena Stefanovič