Comenius partnerystės projektai

Artimiausioje ateityje – nauji Comenius partnerystės projektai

2009 metais mokykla baigė daugiašalį Comenius partnerystės projektą su Olandija, Bulgarija ir Prancūzija. Smagūs prisiminimai ir šilti mokinių atsiliepimai paskatino vėl imtis naujų projektų. Anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė rengia dvišalį projektą su Turkija, o lietuvių kalbos mokytoja Irena Stefanovič – daugiašalį projektą. Lapkričio 24-28 d. Ji dalyvavo kontaktiniame seminare „Verslumas“ iššūkis ateičiai“, kuris vyko Italijoje, Fano mieste.

1 078.jpg Kodėl verslumas? Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus privalo išsiugdyti verslumo gebėjimus, kad įgytų karjeros projektavimo gebėjimų. Šiame kontekste ypač svarbus ekonominis švietimas ir supratimo apie verslą ugdymas. Reikalingi jauni žmonės, gebantys ne tik gerai dirbti ir išmanyti savo profesiją, bet aktyvūs, novatoriški, atsakingi, iniciatyvūs, t.y. verslūs. Verslumas verčia mąstyti produktyviau, keičiasi požiūris į save ir supančią aplinką, daro individus ryžtingesnius ir veiklesnius, skatina keistis ir keisti kitus. Tobulindami asmenines socialines, vadybines bei asmenines kompetencijas, turimas žinias galime pritaikyti kasdieniame, profesiniame gyvenime ir įsitvirtinti darbo rinkoje. Todėl labai svarbu ugdyti verslumą, pasiekiamą ir grindžiamą aktyvia, savarankiška veikla, skatinančia mąstyti ir veikti.

Kontaktiniame seminare dalyvavo 82 atstovai iš įvairių Europos šalių: nuo Skandinavijos iki Portugalijos. Šio seminaro tikslas - užmegzti ryšius su kitų šalių mokyklomis bendro projekto vykdymui nuo 2011 metų rugsėjo, rasti geriausių pavyzdžių Europos šalių praktikoje ugdant asmens gebėjimą idėjas paversti veiksmais, kūrybingumą, pasirengimą rizikuoti bei gebėjimą planuoti.

5 dienas trukęs vizitas buvo turiningas. Rasti net septyni parneriai būsimam projektui: Rumunija, Vengrija, Ispanija, Italija, Turkija, Kipras, Graikija. Daugiašalio projekto pavadinimas: „Enjoy my eco-country, join our Europe“ („Džiaukis savo ekošalimi, prisijunk prie mūsų Europos“). Projekto dalyviai – 12-16 metų mokiniai. Pagrindinė tema, dvejų metų veiklos ašis – verslumo ugdymas ekoturizmo srityje. Pagrindiniai būsimo tarptautinio projekto tikslai:

  • plėtoti mokytojų vadybinę ir verslumo ugdymo kompetenciją, gilinti žinias, mokėjimus, įgūdžius bei gebėjimus kurti ir integruoti verslumą į formalųjį ir neformalųjį ugdymą;
  • plėsti verslumo ugdymo institucijų partnerystės tinklus;
  • šiuolaikinės švietimo politikos kontekste išnagrinėti verslumo ugdymo mokykloje aspektus;

 

Tuo pačiu būtų ugdomos ir kitos gebėjimų sritys:

 

  • IKT gebėjimai;
  • technologinė kultūra;
  • užsienio kalbos;
  • kultūrų pažinimas;
  • socialiniai gebėjimai.

                    Drauge su partnerystėje dalyvaujančių mokyklų jaunimu mokiniai kurs turizmo agentūras, reklamines kampanijas, reprezentuojančias savo regioną, šalį. Numatomis galutiniai produktai: plakatai, videomedžiaga, nuotraukų galerijos, lankstinukai.

 DSCF3435.jpg

                     Šiuo metu svarbiausia parengti paraišką Nacionalinei agentūrai iki 2011 metų vasario 21 dienos. Tikimės, kad nuo kitų mokslo metų rusėjo mokykloje startuos du nauji Comenius partnerystės projektai.

 
 

Irena Stefanovič

 
LLP_LTm.jpg