Comenius suteikia sparnus!

Kovo 8 – 16 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė dalyvavo Comenius kvalifikacijos kėlimo kursuose Jungtinėje Karalystėje. Veikla buvo finanasuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią  Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

Mokytojos E.Rumbutės lankyti kursai „Kūrybinga veikla ir motyvuojanti medžiaga anglų kalbos pamokose“ (angl. „Creative activities and motivating materials for secondary classroom“) vyko Maidstone mieste, Anglijos pietvakariuose ir buvo skirti Europos vidurinių mokyklų anglų kalbos mokytojams. Kursuose susirinko 14 pedagogų iš skirtingų Europos valstybių ir mūsų rajono mokytojai teko garbė juose atstovauti Lietuvą. Tarpkultūrinis bendradrabiavimas su kolegomis anglų kalbos mokytojais, drauge praleistas laikas, apsikeitimas gerąja patirimi buvo vienas svarbių kursų aspektų, kuris leido betarpiškai pajusti Europos integracijos teikiamus privalumus.

Kursuose dėstė nuostabūs Tarptautinių Studijų programos (angl. International Study Programmes) lektoriai Lucy Norris ir Mark Skipper. Jų daugiametė patirtis dirbant su Europos šalių  mokytojais,  dėstančiais anglų kaip užsienio kalbą, mokėjimas šiltai bendrauti sukūrė darbingą ir jaukią kvalifikacijos veiklos atmosferą. Kursų programa buvo sudaryta iš progresyvios kalbos praktikos, anglų kalbos naujovių studijų bei mokymo metodologijos seminarų.

Be to, kursų dalyviai vyko į kultūrinės-pažintinės išvykas po Kent'o ir Rytų Sussex'o grafystes, kurios buvo ypač aktualios anglų kalbos mokytojams. Pedagogai apsilankė Kenterburyje (ang. Canterbury),  klausėsi mišių garsiojoje Kenterburio katedroje, kuri priklauso Pasaulio istoriniam ir architektūriniam paveldui. Katedrą garsino žymiausias anglų viduramžių rašytojas ir filosofas Džefris Čoseris savo anglų literatūros klasika tapusiuose „Kenterburio pasakojimuose“.

Kita įstabi grupės lankyta vieta buvo Leeds pilis. Ši pilis, buvusi normandų tvirtovė, šešių Anglijos karalienių rezidencija ir XX amžiaus aristokratų namai,  XXI amžiuje tapo viena labiausiai lankomų istorinių vietų Didžiojoje Britanijoje. Na, o vizito Jungtinėje Karalystėje pabaigoje pedagogų laukė kursų organizatorių paruoštas nuostabus siurprizas – viešnagė Lamanšo skalaujamame Hastings mieste, kuris istoriškai svarbus dėl Hastings'o mūšio su normandais, lėmusio Anglijos užkariavimą. Hastings mūsų dienomis yra puikus pajūrio kurortas, be kita ko traukiantis turistus  ir savo įspūdingu, Anglijoje didžiausiu žvejybiniu laivynu, besipuikuojančiu ant Lamanšo kranto.

Šitos ir daugelis kitų išvykų ir užisėmimų padarė kvalifikacijos kėlimo savaitę tikrai nepamirštama.

Prabėgus edukacinei kelionei į anglų kalbos gimtinę Angliją, mokytoja E.Rumbutė parsivežė  mokymo metodologijos idėjų, naujo pedagoginio įkvėpimo, prisilietė prie angliškos kultūros, galėjo nuolat girdėti ir bendrauti anglų kalba su britais ir kolegomis iš kitų Europos Sąjungos šalių. Toks šviežas gurkšnis taip reikalingas visiems mokytojams, dėstantiems užsienio kalbą. Juk kalba yra nuolat kintantis reiškinys, todėl proga pasinerti į natūralią kalbos aplinką mokytojams filologams yra tokia svarbi. Pasinaudojimas Europos Komisijos teikiamomis kvalifikacijos kėlimo galimybėmis praturtino Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinę mokyklą dar viena nepakartojama patirtimi. Tikimės ir ateityje ieškoti būdų sutiekiant Europinę dimensiją mūsų mažai kaimo mokyklai.

 

Trakų r. Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos informacija

Nuotraukų autorė Edita Rumbutė.

 

 

 

          Straipsnis atspindi dotacijos Gavėjo, o ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį. Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už informacijos panaudojimą.