Dalyvavome tradicinėje Pirmokų šventėje

Lapkričio 14 d. Trakų Kultūros rūmuose įvyko rajoninė Pirmokų Šventė.  Šventėje dalyvavo keturios mokyklos, kuriose mokosi lenkų tautybės vaikai, tai- Henriko Sinkevičiaus vidurinė mokykla, Paluknio vidurinė mokykla, Trakų vidurinė mokykla ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla.  Šventę jau virš dvidešimties metų organizuoja Trakų r. Lenkų Sąjungos skyrius.

 Ši šventė yra migruojanti, kiekvienais metais būna rengiama vis kitoje mokykloje. Šiais metais garbė ir atsakomybe teko Trakų vidurinei mokyklai. Šventės atidaryme žodį tarė Trakų vidurinės mokyklos direktorius Marianas Kuzborskis, pasveikindamas visus dalyvius ir linkėdamas gerų įspūdžių.

Kiekvienos mokyklos pirmokai atvežė į renginį savo mokyklos pristatymą, dainavo, šoko, deklamavo eilėraščius.

Priimanti mokykla savo ruožtu paruošė svečiams meninę programą su koncertu, žaidimais bei konkursais. Vaikai noriai dalyvavo ir atsakinėjo į klausimus.

Šios tradicinės šventės kulminacija tapo iškilminga pirmokų priesaika. Mokytoja skaitė priesaikos tekstą, o rimti ir susikaupę vaikai kartojo jos žodžius . Galiausiai nuskambėjo orus „Prisiekiu!“.

Šventės šeimininkai pirmokams įteikė pažymėjimus. Kiekvienas vaikas buvo pastebėtas, gavo dovanas. Vėliau visi susirinko prie bendro vaišių stalo.

Mūsų mokyklą atstovavo mokytoja Lucija Kašėtienė su savo ugdytiniais, muzikinį apipavidalinimą paruošė mokytoja Lilija Kieras. Mūsų mokiniai grįžo džiugūs, pakylėti ir visiškai tikri, jog jie nuo šiol tikri pirmokai.

 

 

Informaciją parengė Lucija Kašėtienė.