Ekskursija į Angelų kalvą bei žirgyninkystės klubą

Balandžio 30 d. 7 – 8 klasių mokiniai drauge su auklėtojomis E.Rumbute ir R. Šuscickaja vyko  į be galo įdomią ir turininigą ekskursiją, kurios metu aplankė dvi Trakų krašto lankytinas vietas -  Angelų kalvą ir žirgyninkystės klubą “Perkūno žirgai”. Pirmieji šias vietas aplankė mūsų mokyklos ketvirtokai su mokytoja Violeta Naumovič. Grįžę, jie pasidalino puikiais įspūdžiais ir kelionės maršrutu su kitais mokyklos bendruomenės nariais. Taigi mūsų septintokai ir aštuntokai netruko suorganizuoti ir savo išvyką.

Žirgininkystės klubas “Perkūno žirgai”  yra įsikūręs šalia Trakų miesto, Užutrakyje. Mūsų mokiniai žirgyne galėjo mėgautis  edukacija, ekskursija  ir jojimo pamokėlėmis. Kai kuriems iš mūsų tokia patirtis buvo pirmoji, teko įveikti jaudulį, išmokti pasitikėti žirgais ir tada jau leistis jodinėti. Tačiau tarp mūsų buvo ir tokių, kurie neapsakomai myli ir supranta gyvūnus. Šie mokiniai buvo visiems užkrečiantis pavyzdys.

Be žirgų, klube teko pabūti, penėti bei glostyti ir kitus naminius gyvūnus – ožkas, šunis, asiliukus, ponius bei labai gražią ir sumanią Vietnamo kiaulę Matildą. Tačiau pagrindinis žirgyno uždavinys, žinoma yra, - saugoti lietuviškų žirgų genofondą. Labiausiai vertinami ir saugomi yra žemaitukai - viena seniausių veislių Europoje. Žemaitukų veislė reikšminga ne tik Lietuvos istorijai, kultūrai, arklių selekcijai, mokslui, ekologijai ir ekonomikai, bet ir pasaulinei bioįvairovei. Žemaitukų veislė pripažinta saugotina tarptautiniu mastu ir įtraukta į FAO Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės duomenų banką ir į Pasaulio žemės ūkio gyvūnų įvairovės katalogą.

Atsidžiaugę žirgų ir kitų gyvūnėlių draugija, patraukėme į kitą mūsų kelionės punktą - Angelų kalvą, kuri irgi yra netoli Užutrakio dvaro. Kalva stūkso, išpuošta medinėmis angelų skulptūromis. Šis projektas buvo realizuotas Lietuvos paminėjimo Tūkstantmečio jubiliejui pažymėti, o idėjos autorės yra Dominyka Dubauskaitė Kairevičienė ir Lolita Piličiauskaitė Navickienė. Projekto, kurio vienas iš rezultatų yra Angelų kalva,  pavadinimas - „Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmetis krikščioniškųjų vertybių šviesoje“. Originalus kalvos vardas - Tūkstantmečio ženklų takas, tačiau žmonių ji yra praminta tiesiog Angelų kalva. Vieta mums paliko nepakartojamą įspūdį savo rimtimi ir dvasingumu. Žmonių rankomis sukurtas menas čia puikiai dera su kvapą gniaužiančiu gamtos grožiu.

Informacijos ir nuotraukų autorė Edita Rumbutė