Europos kalbų diena mūsų mokykloje

Rugsėjo 26 dieną švenčiama Europos kalbų diena. Šios šventės metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai. Šios dienos paskirtis trejopa: šviesti visuomenę Europos daugiakalbystės klausimais, puoselėti kultūrų ir kalbų įvairovę bei skatinti mokytis kalbų mokyklose, universitetuose ir vėliau, juos baigus.

Europos kalbų diena – tai puiki proga švęsti. Mūsų mokyklos bendruomenė noriai prisijungė prie šios europinės švietėjiškos iniciatyvos. Šeštų – dešimtų klasių mokiniai, vadovaujami anglų kalbos mokytojos Editos Rumbutės sukūrė spalvingą informacinį stendą apie Jungtinę Karalystę ir jos provincijas, atskleidžiant šios šalies vidinę kalbinę įvairovę.

Spalio 6 dieną kalbų mokytojų Alinos Sobolevskos, Irenos Stefanovič, Irenos Orlovos ir Editos Rumbutės buvo suorganizuota literatūrinė popietė, skirta Europos kalbų šventės idėjai paremti.  Mūsų mokyklos mokiniai mokosi net keturių Europos kalbų: lenkų, lietuvių, rusų ir anglų kalbų. Taigi mokiniai skaitė J. Tvardovskio, S. Nėries, I. Anenskio, A. Asadovo, E.Guesto kūrybos eiles. Poezijos dvasia visus dalyvius pakylėjo ir įkvėpė, privertė dar kartą giliai suvokti šių kalbų grožį, turtingumą ir savitumą. Juk kalba - tai tiesioginė tautų kultūros išraiška.

Be to lietuvių kalbos mokytoja I.Stefanovič ir 9 kl. mokinė Samanta Fominova parengė puikią ugdomąją prezentaciją apie lietuvių kalbos kilmę bei įdomiuosius faktus. Moksleiviai ne tik pasisėmė naujų žinių, bet ir dar labiau užsidegė noru tobulinti savo gimtosios ir užsienio kalbų mokėjimą. 

 

Edita Rumbutė

 

 

Grįžti