Helovinas ir pas mus

Spalio 27 dieną mokiniai į mūsų ugdymo instituciją žingsniavo pakilios nuotaikos. Šiandien namie palikę kreiduotus drabužius ir kasdieninę mokyklinę rutiną jie ruošėsi savo išvaizdą pakeisti neatpažįstamai. Jau nuo pat ryto mokykla skleidė pozityvią nuotaiką, nes ji buvo užvaldyta artėjančių atostogų ir Helovino dvasios.

Helovinas – švęsti ar nešvęsti? Išties - tai dviprasmiškas klausimas. Noras švęsti Heloviną labiausiai kyla vaikams ir paaugliams. Dažnai yra klaidingai manoma, kad spalvingasis Helovinas susiformavo Amerikoje, tačiau istoriniai šaltiniai liudija, kad Helovinui pradžią davė dabartinėje Airijos teritorijoje gyvenę senovės keltai, kurie spalio 31 dieną triukšmingai pasitikdavo Naujuosius metus. Senovės keltai tikėjo, kad Naujųjų metų išvakarėse slankioja dvasios, kurios atgyja persikūnijusios į gyvųjų kūnus. Todėl šią dieną žmonės, norėdami apsiginti nuo dvasių, persirengdavo raganomis, velniais, šmėklomis ir kitokiais siaubūnais. Šiais laikais Helovinas tampa vis populiaresnis įvairiose pasaulio šalyse. Šios šventės metu dabar niekas neaukoja, neburia, negarbina Samhaino kaip per tikrą Heloviną, bet mokiniai gali persirengti ir šauniai pasilinksminti.

Prieš pat mokinių rudens atostogas mūsų mokykloje surengta Helovino šventė buvo puiki proga ne tik susipažinti su Vakarų Europoje švenčiamos šventės atributais, bet ir linksmai savaitei atsisveikinti su mokykliniais rūpesčiais. Helovino šventė, kurios iniciatorė anglų kalbos mokytoja Kateryna Balahtar, mūsų mokykloje buvo organizuota pirmą kartą.  Įkvėpti heloviniškos nuotaikos mokiniai ėmėsi iniciatyvos ir pradėjo atsakingai ruoštis. Mokyklos erdvės buvo išpuoštos voratinkliais, šikšnosparniais, raganomis ir kitais neatskiriamais šios šventės atributais.  Visą savaitę mokiniai ruošė, skaptavo moliūgus, karpė raganų, vorų, vaiduoklių dekoracijas. Vedėjų vaidmenį ryžosi atlikti 7 klasės mokiniai Justyna, Klaudija, Lukašas bei dešimtokas Patrikas. Pasiruošimo darbai truko geras dvi savaites. Ir pagaliau išaušo ilgai lauktoji spalio 27 diena!

Po pamokų mokiniai ir mokytojai skubėjo į sporto salę, kurioje jų laukė Helovino linksmybės. Visi buvo pasirengę visoms negandoms ir netikėtumams. Vaiduokliškai baugi, pašėlusi šventė įtraukė visus, norinčius smagiai praleisti popietę. Mokiniai, papuošę šventės vietą, ne prasčiau pasipuošė ir patys. Kūrybiškumas ir fantazija liejosi per kraštus: išpaišyti veidai, vienas už kitą išradingesni heloviniški kostiumai, kaukės. Kiekvienas stengėsi atrodyti kuo šiurpiau, baisiau, originaliau.

Renginio metu vedėjai pasakojo Helovino šventės atsiradimo istoriją, tradicijas, pateikė įvairias linksmas užduotis bei žaidimus. Labiausiai mokiniams patiko žaidimas „Mumija”, kurį mokiniai žaidė pasidalinę į komandas po 2 žmones. Vienas jų buvo Mumija, kitas – Egiptietis. Davus signalą, Egiptietis turėjo kuo greičiau apmuturiuoti Mumiją tualetiniu popieriumi nuo galvos iki kojų (akių, nosies ir burnos uždengti negalima). Laimėtoju buvo skelbiamas tas, kuris padaro Mumiją greičiausiai. Renginio vedėjai, siekdami dar labiau padidinti įtampą, papasakojo šiurpių istorijų, kurios mokiniams daugiau kėlė ne baimę, o juoką. Renginio metu taip pat vyko viktorina. Aktyviausi ir teisingai į klausimus atsakę mokiniai buvo apdovanoti. Mokiniams labai patiko „Monstrų šokis”. Sporto salėje, virtusioje šokių aikštele, judėjo aukštyn iškeltos rankos, džiaugsmu spindėjo kiekvienas į ritmą trypiantis mokinys. Atmosfera buvo labai šauni!

Visi dalyviai, atvykę į renginį, turėjo teisę balsuoti už labiausiai patikusį kostiumą. Komisijos narės lietuvių kalbos mokytoja Renata Matickienė, pradinio ugdymo mokytoja Violeta Naumovič ir anglų kalbos mokytoja Kateryna Balahtar suskaičiavo mokinių ir mokytojų balsus ir paskelbė laimėtojus, kuriais tapo 5 klasės mokinė Amelija Naumovič ir 6 klasės mokinys Ernestas Petrovskis. Jie buvo apdovanoti prizais. Šaunuoliai mokinukai!!!

Pasibaigus linksmajai Helovino daliai visi norintys buvo pakviesti į anglų kalbos kabinetą į filmo „Tai“ peržiūrą. Mokiniai, pasirūpinę užkandžiais ir gaiviaisiais gėrimais, patogiai įsitaisė sėdmaišiuose ir nusiteikė žiūrėti paslapčių kupiną istoriją, perteikiamą per vaikų-paauglių prizmę, grįžtant į 1989 metų miestelį, kuriame dingsta vaikai ir vyksta nepaaiškinami dalykai. Filmas prasidėjo intriguojančiai ir jau nuo pat pradžių žadėjo, kad neprailgs. Visi sulaikę kvėpavimą laukė kuo baigsis mažo berniuko, patekusio į paslaptingą angą, istorija. Įvairūs magiški dalykai, šiuolaikinės technologijos, visi kiti netikėtumai žiūrovus lydėjo viso filmo metu.

Džiugu, kad mokiniai noriai dalyvavo šioje nuotaikingoje šventėje. Renginio dalyviai labai dėkingi mokyklos direktoriui Romualdui Gžybovskiui ir direktoriaus pavaduotojai Elvyrai Lavrukaitienei, kurie palaikė ir pritarė šios šventės idėjai. Mokiniams Helovinas paliko gerą įspūdį, nes leido atsipalaiduoti ir pabėgti nuo kasdieninių rūpesčių. Greitai prabėgo laikas. Vakaras baigėsi 17 valandą. Visi skirstėsi laimingi namo. Juk kitą savaitę rudens atostogos!!!

 

Jaunieji žurnalistai