Integruotas dailės ir istorijos užsiėmimas

Birželio 5 d. mūsų mokykloje dailės ir technologijų vyresnioji mokytoja Daiva Žukienė ir istorijos vyresnioji mokytoja Janina Gudalevič organizavo integruotą istorijos ir dailės užsiėmimą „Pirmykštis žmogus, jo menas ir tikėjimas. Amuletas“. Renginyje dalyvavo vasaros poilsio stovyklos "Vabaliukai" dalyviai (priešmokyklinės grupės ugdytiniai ir 1-4 kl. vaikai) bei 6-10 kl. mokiniai.

Integruoto užsiėmimo tikslas – supažindinti mokinius su senovės žmonių gyvenimu, tikėjimu, skatinti kūrybiškumą, norą bendrauti ir bendradarbiauti. Pirmiausia istorijos mokytoja trumpai papasakojo apie pirmykščių žmonių gyvenimo būdą ir papuošalų atsiradimo istoriją. Tūkstančius metų žmogus jam brangiausius daiktus naudojo kaip amuletus - apsaugininkus, tik kiek vėliau jie tapo papuošalais. Amuleto paskirtis - susitapatinti su savo šeimininku ir saugoti jį. Tikėta, kad amuletas gina savininką nuo piktųjų jėgų, nuveja nelaimę, apsaugo nuo nesėkmių, ligų, piktos lemties, blogo žmogaus, negeros akies, perspėja apie nelaimę. Būtent tokius magiškos galios turinčius papuošalus gamino mokiniai.

Kad labiau įsijaustų į pirmykščių žmonių gyvenimą, vaikai žiūrėjo animacinį filmą „Katinas, kuris mėgo vaikščioti vienas“. Visa tai, ką pamatė ir išgirdo, vaikai pritaikė gamindami amuletus ir juos dekoruodami. Bendra veikla sujungė ir mažus, ir didelius. Kūrybinės dirbtuvės įsikūrė sporto salėje ir veikė nuo ryto iki pietų. Vaikai dirbo su užsidegimu, vienas kitam patardami ir pagelbėdami. Jų atlikti darbai eksponuojami mokyklos fojė.