Ir vėl rugsėjis sukvietė į šventę

Kažkas pabeldė į duris,
Kažkas miegot neleidžia.
Atmerkęs nuostaboj akis
Matai Rugsėjo veidą...

 

             Rugsėjis… Margaspalvių jurginų galvos siūbuoja vėjyje. Rugsėjis... Virpulys vis dažniau nubėga medžių viršūnėmis... Rugsėjis. Rugsėjis sugrąžina mus visus iš vasaros, jis pradeda rudenį – dar žydintį, bet jau susimąsčiusį, stebuklingais saulėtų rytų voratinkliais pasidabinusį. Rugsėjis žengia naują žingsnį, dovanoja gražią ir prasmingą Mokslo ir žinių šventę. Kiekviena Rugsėjo 1-oji iš naujo nuspalvina mūsų kasdienybę naujų džiaugsmų ir rūpesčių spalvomis. Nauji mokslo metai – atsakingų darbų pradžia, reikalaujanti sutelktumo, atsakomybės.

            Rudeniškai šiltą ir saulėtą rugsėjo 3-iosios rytą mūsų mokyklos mokiniai, tėveliai, pedagogai ir svečiai rinkosi į mokslo metų pradžios šventę, vykusią mokyklos kieme, kuriame tarsi rūkas ore vis sklandė vasaros prisiminimai, norėjosi būti miške, prie upės, jūros ar pas draugus, bet skambutis jau kvietė į mokyklą. Ypatingai džiugu, kad pirmą mokslo metų dieną mokiniai pasipuošė mokykline uniforma, kuri rodo išskirtinumą ir pasididžiavimą, kad esame Senųjų Trakų Andžėjaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai.

           Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui bei 8 klasės mokiniams Karolinai Pavliukevič, Klaudijai Laurukaitytei ir Romualdui Milevskiui įnešus mokyklos vėliavą,  dešimtokai garbingai pradėjo naujųjų mokslo metų šventę, kuri jiems šioje mokykloje jau paskutinė. „Sukasi ir sukasi lyg karuselė metai. Ruduo, žiema,  pavasaris, vasara, ruduo. Skrieja ir skuba kartais ilgos, nuobodžios, kartais saulėtos, linksmos, išdykusios dienos ir nejučia išaušta rytas. Ypatingas rytas. Rytas, kai širdimi pajunti – kažkas baigiasi. Taip, vasara baigėsi”, - tokiais žodžiais šventę pradėjo renginio vedėja Emilija Baranovska. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius Romuald Gžybovski. Jis visiems linkėjo kūrybiškumo, kantrybės, puikių mokymosi pasiekimų. Susirinkusius pasveikino Trakų rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyr. specialistė Regina Žukienė, kuri perskaitė Trakų merės Editos Rudelienės sveikinimą.

             Šiemet mokyklinis skambutis pirmą kartą nuskambėjo 9 pirmokams, nedrąsiai žengusiems mokyklos koridoriais. Dešimtokai, vyriausieji mokyklos mokiniai, iškilmingai  aidint mokyklos skambučiui, pirmokams padėjo žengti pirmuosius žingsnius mokslo ir žinių taku. Mažuosius ketverius metus ugdys pradinio ugdymo vyr. mokytoja Elvyra Lavrukaitienė. Po nuoširdžių pirmokų posmų, dešimtokų sveikinimo kalbų mokyklos direktorius pirmokams iškilmingai įteikė lenkų sąjūdžio „Macierz szkolna” kuprines su mokyklai reikalingomis priemonėmis bei kitas dovanas. Kiekvienas pirmokas kuprinėje rado guašą, akvarelinius dažus, teptukus, klijus, žirkles, pieštukus, spalvotus pieštukus, aliejines kreideles, penalą, plastiliną, spalvotą popierių, popierių piešimui, drožtuką, liniuočių rinkinį ir kitas kanceliarines priemones. Gavę dovanas pirmokai skubėjo atidaryti kuprines ir pasidalinti džiaugsmu su tėvais. Mokyklos vadovas palinkėjo pirmokams užaugti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais. Pakiliai nusiteikusių mokinių, tėvelių bei mokytojų veiduose švietė šypsenos. Šventėje netrūko linkėjimų, giedros nuotaikos, kiekvienas apgalvojome savo norus ir siekius, sudėliojome žingsnius, kad galėtume pradėti naują kelionę

            Skambant pirmajam šių mokslo metų skambučiui, visi šventės dalyviai rikiavosi į iškilmingą eiseną, kurios priekyje pirmokai jautėsi saugūs, nes juos lydėjo dešimtokai. Lydimi auklėtojų mokiniai susirinko į klases pasidalinti vasaros įspūdžiais ir toliau kurti mokyklos istoriją. Tad naująjį rugsėjį pasitikome kupini energijos ir ryžto siekti naujų tikslų. Tai mums simbolinė metų pradžia, kuri leidžia iš naujo leistis į pažinimo kelionę. Tebūnie šie mokslo metai palankūs kūrybiškumui, naujoms idėjoms ir didelei sėkmei. Sveikatos, kantrybės, draugiškos konkurencijos, bendrų darbų, puikių pasiekimų!

Su Rugsėjo 1-ąja, Mokslo ir žinių diena! 

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja