Iš Lomžos su medaliais

Senųjų Trakų stalo tenisininkai iš XVI Polonijos jaunimo Jano Stypulos žaidynių Lomžoje grįžo su medaliais.
 

Birželio 27- liepos 1 d. Senųjų Trakų sportininkai dalyvavo XVI Polonijos jaunimo Jano Stypulos žaidynėse Lomžoje. Žaidynėse dalyvavo apie 700 lenkiškų šaknų turinčių sportininkų, iš kurių daugiau nei 500 atvyko iš užsienio šalių: Lietuvos, Estijos, Baltarusijos ir Ukrainos. Lietuvai atstovavo komandos iš Vilniaus, Vilniaus r., Šalčininkų r. ir Trakų r. Jaunieji sportininkai varžėsi devyniose sporto šakose: tinklinio, futbolo, šaudymo, šachmatų, plaukimo, krepšinio, lengvosios atletikos, imtynių ir stalo teniso.


Senųjų Trakų komanda, kaip ir kasmet, dalyvavo stalo teniso varžybose - būtent ši sporto šaka yra žaidynių programos pionierė. Mūsų komandai atstovavo jaunieji stalo tenisininkai Evelina Grinevič, Paula Juškėvečiūtė, Klaudija Laurukaitytė, Kamilis Milevskis, Romualdas Milevskis, Lukašas Jarmalovičius ir Patrikas Laurukaitis. Nuolatinės, intensyvios treniruotės per mokslo metus, vadovaujant treneriui Romualdui Gžybovskiui, padėjo pasiekti puikių rezultatų. Beveik visi žaidėjai pateko į finalą, bet prizines vietas užimti pavyko ne visiems. Evelina Grinevič užėmė II vietą, Lukašas Jarmalovičius – III vietą, dvejeto varžybose Evelina Grinevič ir Paula Juškėvečiūtė užėmė II vietą. Bendrojoje įskaitoje Senųjų Trakų komanda laimėjo II vietos taurę. I komandinę vietą iškovojo Baltarusijos sportininkai.


Senųjų Trakų komandos dalyvavimas žaidynėse – tai tęstinė sporto projekto „Sportas visiems“ dalis. Projektas finansuojamas Trakų rajono savivaldybės lėšomis, skirtomis sporto projektinei veiklai. Transportą vykimui į žaidynes skyrė Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinė mokykla, o transporto išlaidas apmokėjo Trakų kūno kultūros ir sporto centras.


Žaidynių organizatoriai pabrėžė, kad šios žaidynės – tai daugiau nei sporto renginys. Pagrindinė žaidynių idėja – integracija. Jaunimas ne tik išbando savo jėgas įvairiose sporto šakose, bet ir susitinka su senais pažįstamais bei atranda naujų.  Dalyvavimas Polonijos žaidynėse suteikia galimybę pažinti Lenkiją, tobulinti lenkų kalbos žinias ir išsaugoti tautinį tapatumą.


Senųjų Trakų komandos treneris Romuald Gžybovski ir sportininkus į žaidynes lydėjusi stalo teniso būrelio vadovė Galina Grinevič džiaugiasi rezultatyviu stalo teniso sezono užbaigimu ir ketina toliau užtikrintai siekti aukštų rezultatų po metų vyksiančiose XVII žaidynėse ir stalo teniso lygose Lietuvoje.

Stalo teniso būrelio vadovė Galina Grinevič