Išvyka į Europos parką

Rugsėjo 24 dieną mūsų mokyklos mokiniai su savo auklėtojomis pabuvojo Europos parke. Sumanymas  aplankyti šią įstabią vietą kilo todėl, jog norėta kažkaip ypatingai paminėti tradicinį mūsų mokyklos renginį – Europos kalbų dieną. Europos kalbų diena švenčiama rugsėjo 26-ąją, o jos metu Europos valstybėse organizuojami įvairūs renginiai, siekiant išugdyti pagarbą visoms Europos kalboms ir paskatinti jų mokytis. Beje, rugsėjo 27-oji yra Pasaulinė turizmo diena. Taigi mokyklinė išvyka puikiai suderino šių dviejų svarbių datų įprasminimą.

Europos parkas yra įsikūręs netoli Vilniaus, tačiau tai tikras gamtos draustinis. Parkas mus pasitiko nuostabiomis rudens miško spalvomis ir pušų kvapu. Ši vieta tai – įspūdingas šiuolaikinio meno muziejus po atviru dangumi. Jis buvo įkurtas 1991 metais skulptoriaus Gintaro Karoso iniciatyva. Muziejaus tikslas – meno kalba atkreipti dėmesį į geaografinį Europos žemyno centrą – Lietuvą. Parko 55 ha plote eksponuojama daugiau kaip 100 įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų. Tarp įsimintiniausių meno paminklų – didžiausias pasaulyje meno kurinys iš senų televizorių, kuris 2000 m. buvo užfiksuotas Guinnesso rekordų knygoje.

Mūsų ekskursija buvo praturtinta gidės pasakojimu apie parko skulptūras ir muziejaus istoriją bei aktyvia edukacija. Jos metu mes dar geriau pažinome parką.

Apsilankę čia pamėgome šią gamtos, meno ir ramybės oazę, kurioje prasmingai praleidome dieną ir atradome sau daug nauja.

 

Informaciją parengė Edita Rumbutė