IT kursai Jorke, Jungtinėje Karalystėje

Mokytoja Edita Rumbutė kovo 28 - balandžio 2 dienomis dalyvavo IT kursuose Jorke, JK. Erasmus+ KA1 bendrojo lavinimo personalo kvalifikacijos kėlimo veikla buvo finansuota Europos Sąjungos ir įvyko mūsų mokyklos projekto „Šiuolaikinis Europos mokytojas ir ugdymas su IKT“ ” (projekto numeris 2015-1-LT01-KA101-013200) rėmuose.

Kursus „Making use of technology tools“ organizavo York Associates mokykla, įsikūrusi Jorke. Jorkas istoriškai labai svarbus mietas. Jis buvo įkurtas 71 metais po Kristaus. 9-10 amžiuje čia buvo įsitvirtinusi viena vikingų karalysčių. Na, o 13-14 amžiuje miestas buvo vienas svarbiausių Anglijoje – tai buvo alternatyvi Anglijos karalystės sostinė. Dabar mieste veikia prestižinis Jorko universitetas bei didžiausias pasaulyje traukinių muziejus – National Railway Museum.

IT savaitės metu dėstytojas Jon Dyson supažindino kursų dalyvius su įdomiais ir naudingais IT įrankiais. Dalyviai kursų metų pristatė eilę IT produktų, kuriuos sukūrė naudodamiesi išmokta medžiaga. Tarp jų Flipsnack prezentacijos, tinklalaidė (su Spreaker), apklausos kūrimo įrankis, Voiceover, mobilių įrenginių programų panaudojimas, pedagogai taip pat patobulino tinklapio ir tinklaraščio kūrimo įgūdžius.

Kursuose kartu su mokytoja E.Rumbute dalyvavo mokytojai iš kitų Europos šalių. 8 mokytojai iš Portugalijos ir dar po vieną mokytoją iš Bulgarijos ir Italijos. Pedagogai kartu ne tik mokėsi, bet ir dalyvavo įdomioje socialinėje programoje. Tikėtina, kad ateityje bendradarbiavimas tarp šių pedagogų institucijų tęsis.

Mūsų anglų k. mokytoja ir šio projekto koordinatorė Edita Rumbutė pasirinko IT kursus Anglijoje neatsitiktinai. Pedagogui, dėstančiam užsienio kalbą labai pravartu reguliariai atnaujinti savo kalbos bagažą, bendraujant su žmonėmis, kuriems jo dėstoma kalba yra gimtoji. 7 dienos intensyvaus anglų kalbos panaudojimo mokytojai buvo puikus atokvėpis ir būdas „gauti“ kalbos, o ne tik jos mokyti kitus.

Šis mobilumas į Jungtinę Karalystę jau paskutinis 2015-2016 m.m. Erasmus+ KA1 projekte „Šiuolaikinis Europos mokytojas ir ugdymas su IKT“. Penkių mobilumų metu Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytojai patobulino savo IT žinias, kurias aktyviai naudoja profesinėje veikloje, taip prisidėdami prie visos institucijos modernėjimo.

Informacijos autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorius Gil Santos