Kalėdinė prakartėlė „Jaselka“ Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

Gruodžio 19 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje įvyko kalėdinis renginis – “Jaselka“. Ši tradicinė šventė suburia mokyklos bendruomenę kaip nė vienas kitas įvykis. Juk Kalėdos – svarbiausia metų religinė šventė, kuriai negali likti abejingas. Šventė surenka ir jaunus, ir senus, mokytojus, moksleivius ir jų šeimas bei mokyklos svečius.

 Už Kalėdų prakartėlės organizavimą mokykloje kaip ir kasmet buvo atsakingos muzikos mokytoja Lilija Kieras ir tikybos mokytoja Janina Lakomska. Pedagogės į pasiruošimą „Jaselkai“ įdėjo daug širdies šilumos ir įstengė įtraukti į šventinį muzikinį spektaklį visus vaikus. Patys mažiausieji berniukai tapo Betliejaus piemenėliais, o mergaitės – angelėliais. Vyresnieji vaidinimu atpasakojo Išganytojo gimimo istoriją. Vaidinimo scenarijus turėjo ir gilesnę didaktinę prasmę – atrasti meilės ir ištiesti pagalbos ranka vargstantiems, nes priimdami šio pasaulio mažutėlius, priimame Kristų.

Tą šventą vakarą sulaukėme ir mūsų mokyklos nepamiršančių nei varge, nei džiaugsme žmonių. Su mumis kartu Kalėdų paplotėlį laužė ir gražiais žodžiais ramybės ir šviesos linkėjo Trakų r. Savivaldybės tarybos narė ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos Trakų r. skyriaus pirmininkė Marija Puč, Trakų rajono savivaldybės tarybos narys, Trakų miesto Lietuvos Lenkų Sąjungos pirmininkas Tadeuš Tučkovski, Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič bei Senųjų Trakų Viešpaties apsireiškimo vienuolyno vienuolės.

 

Informacijos ir nuotraukų autorė Edita Rumbutė