KALĖDINĖ SPORTO ŠVENTĖ

Dar antikos laikais buvo sakoma: „Jei nori būti gražus – bėgiok, jei nori būti protingas – bėgiok, jei nori būti sveikas – bėgiok!“. Tad nutarę būti ir gražūs, ir protingi, ir sveiki, gruodžio 22 dieną, t.y., paskutinę dieną prieš atostogas mokyklos direktoriaus Romualdo Gžybovskio ir kūno kultūros mokytojo Rimanto Masalio iniciatyva organizavome kalėdinę sporto šventę, kurią pradėjo mokyklos vadovas sveikinimu ir palinkėjimu darnos, stiprybės, sveikos konkurencijos ir visokeriopos sėkmės. Sporto šventė buvo surengta norint skatinti mokinių ir mokytojų aktyvumą, propoguojant sveiką gyvenimo būdą.

             Kadangi patys mažiausieji mūsų mokyklos ugdytiniai - priešmokyklinės ir ikimokyklinės ugdymo grupės vaikai yra gana sportiški ir ypatinga kantrybe nepasižymintys, todėl sportuoti jie pradėjo jau savaitės viduryje, gruodžio 20 dieną. Jau trečiadienį jie išbandė savo jėgas sporto salėje žaisdami grindų riedulį. Prieš turnyrą priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtoja Galina Grinevič vedė mažiesiems pamokėlę apie sporto naudą. Ji pristatė įvairias sporto šakas, suteikė žinių apie olimpines žaidynes. Vėliau kartu su ugdytiniais žiūrėjo filmukus, iliustruojančius pasakojimą. Mokytoja džiaugėsi, kad vaikai greitai perprato grindų riedulio žaidimo taisykles ir labai noriai rungtyniavo. Sporto šventė suteikė vaikams daug džiugių akimirkų, leido pajusti komandinę dvasią ir sporto teikiamą naudą.

Išaušus gruodžio 22 dienai, nuo ankstyvo ryto mūsų mokyklos sporto salėje bumbsėjo kamuoliai, lėkė strėlytės, aidėjo švilpukai, skambėjo palaikymo šūksniai. Mokiniai turėjo galimybę savarankiškai sudaryti komandas atskiroms rungtims. Kalėdinės sporto šventės, kurioje dalyvavo 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai, programa buvo labai įvairi: dalyviai galėjo išbandyti savo jėgas žaisdami tinklinį, grindų riedulys, stalo tenisą. Buvo be galo smagu mokytojams ir mokiniams pasigalynėti įvairiausiose linksmose estafečių rungtyse, kurios kiekvienoje šventėje būna vis kitokios, žaisti smiginį, pasukti galvą prie šaškių lentos. Patikėkite, tai buvo ne taip jau ir lengva žinant, kad daugumai mokytojų kasdieninių darbų sūkuryje nelieka laiko aktyviam sportui.

           Labai atkaklios kovos iš karto užvirė tinklinio aikštelėje. Čia varžėsi mokiniai su mokytojais. Ir vieni, ir kiti žaidė puikiai siekdami pergalės. Lenkų kalbos mokytojos Irenos Orlovos stiprūs smūgiai nei vieno žiūrovo nepaliko abejingo. Aišku, be muzikos mokytojos Lilijos Kieras ir priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtojos Galinos Grinevič komanda taip pat būtų neišsivertusi. Naudingumu mokytojams nenusileido ir techninio personalo atstovas Vladislav Savickij. Nepralenkiami tinklinio aikštelėje buvo mokyklos direktorius Romuald Gžybovski ir kūno kultūros mokytojas Rimantas Masalis. Labai džiugu, kad šį kartą fortūna nusišypsojo mokytojams - jie tapo tinklinio varžybų laimėtojais. Varžyboms teisėjavo istorijos mokytojas Romuald Piotrovski.

            Tenisas - dinamiška sporto šaka, patinkanti daugeliui, juo labiau, kad jį žaisti gali bet kokio amžiaus žmonės. Mokytojai ir mokiniai taip pat atkakliai varžėsi prie stalo teniso stalų. Čia nepralenkiama buvo priešmokyklinės ugdymo grupės mokytoja Galina Grinevič, mokyklos direktorius Romuald Gžybovski ir kūno kultūros mokytojas Rimantas Masalis. Gaila, kad rungtynėse dėl ligos negalėjo dalyvauti mūsų jaunoji teniso žvaigždė Evelina Grinevič, bet tikime, kad ji visa širdimi palaikė ir linkėjo sėkmės savo bendraklasiui Patrikui Laurukaičiui ir 9 kl. mokiniui Maksimyljanui Stankevič. Nelengva, tikrai nelengva mokytojams buvo rungtis su šiais perspektyviais mokiniais. Mes labai didžiuojamės ir mokytojais, ir mokiniai.

           Smiginio varžybos - dar vienas nelengvas išbandymas tekęs mokytojams ir mokiniams. Atrodytų, kad šio žaidimo metodika labai paprasta - meti strėlytę ir svarbu pataikyti į ratą. Bet... taip tik atrodo iš pirmo žvilgsnio... Žaidžiant smiginį pranašumo prie taikinio nesuteikia nei kūno sudėjimas, nei fizinis pasirengimas. Nuo kitų netradicinio sporto šakų jis skiriasi tuo, kad tai lyg kūno kultūros pamoka integruota su matematika, nes savo ir kitų pasiektus rezultatus reikia dar ir skaičiuoti. Susumavus surinktus taškus paaiškėjo, kad mokiniai yra gerokai taiklesni. Mokytojai nuoširdžiai džiaugėsi jų pergale. Šaunuoliai mūsų mokiniai!

            Šaškės – abstrakčios strategijos ir taktikos stalo žaidimas, skirtas žaisti dviem žaidėjams. Žaidėjų tikslas – nukirsti visas priešininko šaškes arba sudaryti tokią situaciją, kad priešininkui nebeliktų ėjimų. O kokia gi sporto šventė be šios sporto šakos? Todėl, norint išaiškinti geriausius žaidėjus, mokytojams ir mokiniams teko susirungti ir prie šaškių lentų. Rezultatai buvo permainingi: tai vieniems, tai kitiems nusišypsodavo sėkmė.

          Smagiausia, ko gero, buvo stebėti žaidžiant grindų riedulį. Viskas vyko labai greitai, tiesiog žaibiškai. Iš tiesų tai labai dinamiška sporto šaka ir, beje, gana jauna, bet sparčiai plečianti savo geografiją. Grindų riedulys labai panašus į ledo ritulį, tik čia nereikia mokėjimo čiuožti, mažiau fizinio kontakto, todėl jis dar vadinamas ir inteligentiška ledo ritulio atmaina. Savo komandos vartų ginti stojo ryžtingai pergalei nusiteikusi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elvyra Lavrukaitienė. Mokinių vartus gynė pasikeisdamos 5 kl. mokinė Agnieška Sinkevič ir 9 kl. mokinė Emilija Baranovska. 

         Sporto šventė baigėsi judriosiomis estafetėmis. Mokiniai ir mokytojai turėjo pernešti teniso kamuoliukus iš lanko į lanką, šokinėti su šokdyne, sukti lanką. Itin daug emocijų visiems sukėlė estafetė šuoliukai maišuose, kai komandos nariui reikėjo įlipti į maišą ir šokuoti iki linijos, išlipusiam iš maišo kuo greičiau bėgti prie komandos draugų. Linksmosios estafetės visus suartino dar labiau, sutelkė bendram tikslui – nugalėti, o nugalėtojais šį kartą buvo visi. Varžantis reikėjo labai pasistengti tiek mokytojams, tiek mokiniams.

         Sporto salėje beveik visų rungtynių metu turėjome ypatingą sirgalių - priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtinį Emilį Fominovą, kuris audringais šūksniais ir garsiais plojimais labai palaikė savo seserį Kamilią ir jos komandos draugus. Jeigu reiktų skirti ištikimiausio sirgaliaus prizą, jis be jokios abejonės atitektų šiam mažajam sirgaliui. Mes nepaprastai džiaugiamės, kad mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai yra neabejingi sportui. Džiugu, kad pedagogai palaiko savo mokinių norą varžytis bei siekti geresnių rezultatų. Juk judėjimas - tai sveikata, o kol judame, tol esame sveiki.

          Pralaimėjusių sporto šventėje nebuvo. Laimėtojai buvo visi: ir mokytojai, nes jie matė aktyvius ir laimingus savo mokinius, ir mokiniai, besididžiuojantys savo sportiškais mokytojais. Taigi tenka pripažinti, kad paskutinę dieną prieš atostogas puikiai praleidome laiką, visi buvome geros nuotaikos. Šventė kiekvienam suteikė pasitikėjimo savo jėgomis ir dar kartą įrodė, jog sportuoti sveika ir smagu. Esame labai dėkingi mokyklos kolektyvui, kuris ne formaliai, o realiais veiksmais buria bendruomenę, propaguoja sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, ieško vis naujų formų mokinių ir mokytojų ryšiams stiprinti. Ačiū už puikiai praleistą pusdienį!


Rimantas Masalis,

kūno kultūros vyr. mokytojas

Nuotraukos Daivos Daukševičienės