Karjeros ugdymo diena

Lapkričio 26 – 30 dienomis Trakų rajone vyksta verslo savaitė, skirta mokinių karjeros ugdymui. Todėl lapkričio 28 dieną mūsų mokyklos 5-6 klasių mokiniai kartu su savo klasių vadovėmis Renata Šuscickaja ir Renata Matickiene vyko į Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, kuris organizuoja Trakų rajono neįgaliesiems dienos užimtumą ir teikia socialines paslaugas, siekiant patenkinti jų poreikius bei grąžinti gebėjimą pasirūpinti savimi ir integruotis į visuomenę.

Atvykus į Trakų neįgaliųjų užimtumo centrą, pasitiko socialinė darbuotoja Mingailė Matonytė, kuri vedė mokinius į užimtumo klases.  Čia darbinis užimtumas vyksta vytelių pynimo, siuvimo, tekstilės, gėlių komponavimo, bitininkystės, molio, medienos darbų klasėse. Socialinė darbuotoja mokinius supažindino ne tik su centro veikla, bet ir su savo, kaip socialinės darbuotojos pareigomis.

Mokiniai turėjo galimybę patys iš vaško sukti žvakes, paragauti medaus, klausytis įdomaus pasakojimo apie bitininkystę, stebėti užimtumo centro lankytojų ir darbuotojų veiklą, juos kalbinti. Aktyviai ir noriai dalyvavo sporto trenerės Neringos Kerinienės organizuotoje sportinėje veikloje.

Aktyvus, naudingas ir įdomus apsilankymas, kuris paliko daug minčių, patirties ir teigiamų emocijų.

 

Renata Matickienė