Kaziuko mugės šurmulys

       Lietuvos globėjo Šv. Kazimiero šventė, gimusi VII a., o XIX a., dabar peraugo į mugę. Ji yra viena ryškiausių kalendorinių švenčių, turinčių šimtmečių tradicijas. Kovo 14 dieną mūsų mokykloje vyko Kaziuko mugė, kurią organizavo dailės ir technologijų vyr. mokytoja Daiva Žukienė ir technologijų mokytojas Bronislovas Kieras. Tai pirmoji pavasario šventė, vykusi mūsų mokykloje.

        Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia Kaziuko mugės, kurios metu turi galimybę išsidėlioti savo kruopščiai padarytus gaminius ir akimirkai tapti tikrais prekybininkais. Vyresniųjų klasių vaikinų įmantrūs darbai džiugino mugės lankytojų akis. Mugėje buvo prekiaujama įvairiausiais skanėstais: saldainiais, sausainiais, vafliais bei kitais kepiniais. Kaziuko mugėje pačiais populiariausiais gaminiais tapo įvairiausi gardumynai. Nesunku buvo pastebėti, kad pirmiausiai buvo išpirkti tie saldumynai, kurie buvo dailiai įpakuoti, atrodė skaniai ir estetiškai Mūsų prekiautojams tikrai pavyko užsidirbti ne vieną eurą.

       Malonu, kad iš mugės mokiniai ir mokytojai išsinešė ne tik gausių lauktuvių, bet ir šiltą pavasarišką nuotaiką. Tądien liūdnų ir nusiminusių nebuvo, visus lydėjo gera nuotaika ir plati šypsena. Esame labai dėkingi mokinių tėvams, kurie padėjo pasiruošti savo vaikams šiai mugei. Ačiū visiems dirbusiems ir dalyvavusiems, kurių dėka ši šventė buvo linksma ir prasminga.

 

 

Daiva Žukienė,

dailės ir technologijų vyr. mokytoja