Konkursas „Happy English 2014“

2014 m. gegužės 9 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje įvyko Trakų r. pradinių klasių anglų kalbos skaitovų konkursas „Happy English“. Konkursą organizuoja Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Konkursas yra tradicinis ir šiais metais buvo surengtas ketvirtąjį kartą.

„Happy English“ konkursu siekiama populiarinti anglų kalbą Trakų rajone, skatinti mažuosius mokinius domėtis grožine literatūra anglų kalba, poezija, dainomis ir drama bei gerinti pradinukų anglų kalbos įgūdžius.  Na, o 2014 m. konkurso šūkis- domėtis ir labiau pažinti JAV kultūrą per Amerikos autorių literatūrinius kūrinius vaikams ir tautos folklorą.

Šiais metais renginyje dalyvavusios 7 rajono mokyklos į konkursą  atsivežė 46 mokinius, kurie parengė nepamirštamus individualius bei grupių pasirodymus. Dalyviai žavėjo, stebino savo atliekamų kūrinių kokybe, kalbos sudėtingumu ir drauge jos suvokimu. Didžioji dalis pasirinktų kūrinių buvo iš JAV literatūrinio paveldo, skirto vaikams bei liaudies kūrybos. Mokiniai per išmoktus ir atliekamus prozos, poezijos kūrinius bei pjeses pagilino savo pačių Amerikos kultūros supratimą ir pasidalino juo su kitais.

Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinę mokyklą konkurse garbingai atstovavo ketvirtokės Agata Kieras ir Kamilė Monkevič su kūriniu „The grasshopper and the ant“, trečios klasės kolektyvas su kūriniu „The 4th of July“ bei antrokai Adam Sobolevksi, Hubert Tomoševič, Norvyd Lavrukaitis ir Karolina  Kašėtaitė su pasirodymu „American symbols on parade“.

Nors konkurse ir taip dalyvavo geriausi Trakų rajono pradinukai – anglų kalbos mokovai, vertinimo komisijai teko nelengvas uždavinys išrinkti konkurso nugalėtojus. Buvo vertinamos 3 amžiaus grupės: antrokų, trečiokų ir ketvirtokų. Laureatais tarp antrokų tapo: I-ąją vietą užėmusieji Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos antrokai, komandos kapitonas Adam Sobolevski, II-ąją vietą – Rūdiškių gimnazijos komanda.

Nugalėtojais trečių klasių amžiaus kategorijoje tapo I-ąją vietą užėmęs Trakų pradinės mokyklos Jonas Jehudas Rumbutis, II-ąją vietą Lentvario H.Senkevičiaus vidurinės mokyklos komanda, kapitonė Gabriela Jankovska ir III-iąją vietą Lentvario „Versmės“ gimnazijos Julija Snitkova.

Prizininkais ketvirtų klasių amžiaus kategorijoje tapo Trakų pradinės mokyklos komanda, kapitonas Rokas Makutunovičius, II-ąją vietą Rūdiškių gimnazijos Faustas Bartkevičius ir III-iąją vietą Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos komanda.

Konkursą rėmė Trakų r. Savivaldybės Švietimo skyrius, užsienio literatūros knygynas „Rotas“, Vilniaus Spaudos ir Reklamos gamybos įmonė, vadovaujama Valdemaro Golnio, ir Amerikos ambasada. Tačiau konkurso pagrindinis rėmėjas yra restoranas „Šokolado sostinė“, direktorius Algimantas Jablonskas, įsteigęs šokolado gamybos pamokėlę-šou šių metų konkurso „Happy English“ laureatams.

Taip pat konkursui šokių programą padovanojo šokių kolektyvas „Gija“, kuriame šoka Trakų krašto vaikai ir jaunimas (meno vadovė yra Loreta Januškienė). 

 

 

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorė Elvyra Lavrukaitienė