Konkursas “Let’s debate” Senuosiuose Trakuose

Vasario 25 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje įvyko Trakų r. devintų – dešimtų klasių mokinių anglų k. oratorių ir debatų konkursas “Let’s debate”. Šis rajoninis konkursas rengiamas antrus metus iš eilės. Jį organizuoja A.Stelmachovskio mokyklos anglų kalbos mokytoja Edita Rumbutė. Konkurso idėją mokytoja parsivežė iš 2011 m. vykusio pažintinio vizito Jungtinėje Karalystėje. Vizito metu pedagogę sužavėjo Cholchesterio miesto savivaldybėje vykęs mokinių debatų konkursas. Tokiu būdu, E.Rumbutei kilo mintis rengti debatų konkursą savo mokykloje, o 2014m. renginys įgavo rajoninį lygmenį.

Kaip ir praėjusiais metais ‘Let’s debate” konkurse teisėjavo JAV ambasados Vilniuje diplomatai. Šiais metais turėjome garbės tėsėjų vaidmenyje priimti Amerikos ambasados diplomatus p. John McDonald ir p. Justin Brown. Trečioji žiuri narė buvo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos anglų k. mokytoja Agnė Vaivadaitė. Konkurse kalbas sakė ir debatuose dalyvavo Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, Rūdiškių gimnazijos, Trakų vidurinės mokyklos, Lentvario H.Senkevičiaus gimnazijos ir Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai. Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinę mokyklą atstovavo mokyklos dešimtokas Darius Razvadauskas ir devintokas Karol Pavlovski.

Kalbų temos įvairavo nuo praktiškų, kiekvienam moksleiviui artimų iki labiau filosofinių ir globalių. Jaunimas įrodė gebą ne tik puikiai kalbėti angliškai, bet ir esą mąstantys ir įvairiapusiškai išprusę.

Konkurso teisėjai labiausiai įgudusiais kalbėtojais ir debatininkais pripažino TVDG mokinę Justę Navickaitę, H.Senkevičiaus gimnazijos moksleivį Robert Čečiot bei A.Stelmachovskio mokyklos devintoką Karol Pavlovski.

Visi debatų dalyviai buvo apdovanoti diplomais, na o konkurso laureatai gavo ir Amerikos ambasados įsteigtų prizų.

Dėkojame JAV ambasadai už draugystę ir renginio rėmimą. Dalyviams ir žiūrovams neišdildomą įspūdį paliko kompetetingas teisėjavimas, įdomūs žiūri komentrai ir įžvalga išsakyti tobula anglų kalba. Anglų kalbos konkursui visi minėti dalykai suteikia pridėtinės vertės, sukuriama ypatinga edukacinė aplinka. Viliamės, kad konkursas ir toliau gyvuos, suteikdamas galimybę Trakų r. moksleiviams anglų kalbos pirmūnams atsiskleisti ir sužibėti.

 

 

Straipsnio ir nuotraukų autorė Edita Rumbutė