Lankėmės JAV ambasadoje Vilniuje

Gegužės 22 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai, Trakų r. pradinių klasių anglų kalbos skaitovų konkurso „Happy English“ laureatai, drauge su konkurso prizinių vietų laimėtojais iš kitų rajono mokyklų vyko į Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadą Vilniuje. Ši išvyka ir susitikimas su amerikiečiais diplomatais buvo pagrindinis konkurso prizas. Mūsų mokiniai nugalėję konkurse: I-os vietos laimėtojai antros klasės kolektyvas, t.y. Klaudija Laurukaitytė, Romuald Milevskij, Lukaš Jarmalovič, Karolina Pavliukevič, Daniel Abucevič, Alana Gudalevič, Valdemar Jankauskas, Justina Baranovska, Daniel Okunevič, III-os vietos laimėtoja trečiokė Agata Kieras ir I-os vietos laimėtojas, vienintelis konkurse dalyvavęs rajono pirmokas Adam Sobolevski.

Taigi gerai nusiteikę gegužės 22 d. rytą išvykome į Amerikos atstovybę. Mus pasitiko draugiški ambasados apsaugos tarnybos darbuotojai. Saugumo patikra mažiesiems labai patiko ir suteikė įvykiui dar daugiau svarbos. Ambasados darbuotojai pakvietė mus į Amerikos centro (American center) biblioteką, kur jau mūsų laukė JAV diplomatė p.Heather Boyers ir JAV ambasados informacijos centro vadovė Margarita Juzonienė. Vaikučiai smalsiai apžiūrėjo biblioteką, pabendravo su p. Heather, o vėliau klausėsi jos skaitomos pasakos „Aš lygiai toks kaip tu“ (I am just like you). Vaikai buvo įdėmūs, juk galimybė išgirsti žmogų, kuriam anglų kalba yra gimtoji, o be to dar ir ištarta gražiu amerikietišku akcentu, daugeliui buvo pirmoji gyvenime. Pasakos moralė kalbėjo apie tai, kad visų šalių, rasių vaikai yra labai panašūs. Gali skirtis žmonių odos spalva, ūgis  ir daugelis kitų dalykų, tačiau viduje mes esame labai panašūs ir turime daugiau bendrumų nei skirtumų.

Vėliau vaikučius Amerikos centro bibliotekos salėje aplankė ir konkurso „Happy English“ vertinimo komisijos pirmininkas pulkininkas leitenantas Robert Kennedy. Šis JAV kadetų viršininkas nuoširdžiai pabendravo su mokiniais ir dar kartą pasveikino su puikiu pasirodymu skaitovų konkurse bei palinkėjo tolimesnės sėkmės mokantis anglų kalbos.

Be to p.Margarita papasakojo mokiniams apie ambasados veiklą, jos darbuotojų pareigas ir misiją Lietuvoje. Drąsiausieji vaikai padainavo amerikiečiams diplomatams nuotaikingą anglišką dainą.

Atsisiveikinę visi išskubėjome atgal į savo mokyklas. Mūsų mokyklos antrokai pamokėlės, skirtos įspūdžių aptarimui, metu nupiešė spalvingų plakatų, atspindinčių įsimintiną vizitą į JAV amabasadą jų akimis.

Tikimės, kad ši kelionė, o ir pats konkursas „Happy English“ paskatins mokinius dar noriau mokytis anglų kalbos ir rodyti savo šaunius pasiekimus ateities anglų k. konkursuose ir olimpiadose.

 

1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG 1.JPG

 

 

Edita Rumbutė