Lenkų kalbos diktanto konkursas

Kovo 5-6 dienomis mūsų mokykloje vyko VII-asis lenkų kalbos diktanto konkursas, organizuojamas lenkų kalbos mokytojos Irenos Orlovos bei Lietuvos lenkų sąjungos Senųjų Trakų II-ojo poskyrio. Pirmąją dieną diktantą rašė 6-8 kl. mokiniai iš Trakų rajono lenkų mokyklų, kitą dieną savo rašybos įgūdžius galėjo išbandyti suaugusieji. Diktantų tekstus rengė ir tikrino lenkų kalbos mokytojos ekspertės: Ana Jasinska iš Vilniaus Jono Pauliaus II-ojo gimnazijos bei Lucyna Jaglinska iš S. Konarskio vidurinės mokyklos.

      Iš  pradžių diktanto konkursas buvo organizuojamas ne tik rajono mastu, jame dalyvaudavo ir Vilniaus lenkų mokyklų mokiniai. Tačiau vilniečiams taip patiko ši idėja, kad jie nuo šiol patys rengia tokį patį konkursą. Nepaisant šių aplinkybių, dalyvių, norinčių pasitikrinti savo rašybos įgūdžius, nestinga. Į konkursą šiais metais atvyko 26 mokiniai, tačiau tik po 3 pripažinti geriausiais savo amžiaus grupėje:

6 kl.:

 1. Robert Matulevič – Lentvario H. Senkevčiaus vidurinė mokykla (mokyt. Beata Kosovska)
 2. Kamilė Sedlikovska – Rūdiškių gimnazija (mokyt. Danuta Tunevič)
 3. Severinas Stūkas – Senųjų Trakų pagrindinė mokykla (mokyt. Irena Orlova)
 

7 kl.:

 1. Marta Lukaševič - Lentvario H. Senkevčiaus vidurinė mokykla (mokyt. Lilija Kondtratovič)
 2. Paulina Zandal  - Lentvario H. Senkevčiaus vidurinė mokykla (mokyt. Lilija Kondtratovič)
 3. Aneta Rynkevič – Paluknio vidurinė mokykla (mokyt. Teresa Rynkevič)
 

8 kl.:

 1. Mažena Mečkovska – Trakų vidurinė mokykla (mokyt. Beata Bagdevičienė)
 2. Joana Banevič –Rūdiškių gimnazija (mokyt. Janina Červiak)
 3. Katažyna Mikševič - Lentvario H. Senkevčiaus vidurinė mokykla (mokyt. Česlava Janavičienė)

      Septynerius metus pagrindinė konkurso rėmėja ir globėja yra Lietuvos lenkų sąjunga, vadovaujama pirmininko Michalo Mackevič. Nugalėtojams vertingas dovanas - enciklopedijas, žodynus, skaitmeninius rėmelius nuotraukoms – įteikė Lietuvos lenkų sąjungos sekretorius Edvard Trusevič.

      Ne mažiau azartiškas buvo ir suaugusiųjų diktanto etapas, darbai skyrėsi vos keliomis klaidomis. I-ąją vietą užėmė Senųjų Trakų pagrindinės mokyklos pirmoko mama Božena Milevska (Senasis Tarpupis), II-ąją vietą – Božena Senkanec (Paluknys), III-iąją vietą – Ana Oleškevič (Lentvaris). Džiugina faktas, jog I-osios vietos laureatė Božena Milevska pati mokėsi Senųjų Trakų pagrindinėje mokykloje. Šiuo metu ji po teisės studijų Vilniaus Riomerio universitete dirba Registrų centre Trakuose. II-osios vietos nugalėtojai - pradinio ugdymo mokytojai Boženai Senkanec iš Paluknio, praėjusiais metais taip pat dalyvavusiai konkurse, antras kartas buvo sėkmingas. Mokytoja džiaugėsi ne tik laimėtojo prestižu, bet ir vertinga dovana – vaizdo kamera. III-iąją vietą užėmė Lentvario gyventoja, Vaidotų pradinės mokyklos direktorė Ana Oleškevič.

          Lenkų kalbos mokytoja bei Lietuvos lenkų sąjungos Senųjų Trakų II-ojo poskyrio pirmininkė  Irena Orlova džiaugiasi tokiu konkurso populiarumu. Jos nuomone, labai svarbu ugdyti raštingumą, nes tai padeda jaunam žmogui sėkmingai ir greitai prisitaikyti besikeičiančioje visuomenėje.  
 
 

                    Irena Stefanovič