Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines paminėjome Kaune

Vasario 15 d. su visa mokykla išsiruošėme į Kauną. Ši išvyka buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Išvažiavome 8 val. ryto, kelionė užtruko, tačiau neprailgo. Aplankėme daug įžymių vietų ir muziejų. Pirmiausia užsukome į Pažaislio vienuolyną. Tai yra vienas iš puikiausių baroko architektūros šedevrų Šiaurės Rytų  Europoje. Didžiausias Lietuvos vienuolynas buvo įkurtas Pacų šeimos, pastatytas ant kalno, kurį pavadino Ramybės (Taikos) kalnu. Švenčiausiosios Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčia su kamaldulių vienuolynu sudaro nuostabų ansamblį, kurį puošia netoli tyvuliuojančios Kauno marios.

Kitas mūsų išvykos objektas - Istorinė Prezidentūra. Kaunui tapus laikinąja sostine, 1919–1940 m., čia buvo įsikūrusi Lietuvos Respublikos Prezidentūra. Buvo išties įdomu, nes apžiūrėjome patalpas, kur vyko reikšmingi istoriniai susitikimai. Pirmojo pasaulinio karo metais čia buvo įsikūrusi vokiečių karinė administracija. šiuose rūmuose dirbo ir gyveno visi trys Lietuvos Respublikos Prezidentai: Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis ir Kazys Grinius. Dabar Istorinė Prezidentūra yra Nacionalinio M. K. Čiurlionio Dailės muziejaus filialas, kuriame vyksta įvairūs kultūriniai renginiai, knygų pristatymai, diskusijos.

Ne mažiau įdomu buvo apsilankyti Vytauto Didžiojo Karo muziejuje. Tiesa, muziejus labiausiai patiko berniukams, nes didžiąją ekspozicijos dalį sudaro ginklai ir kariniai atributai.

Man labiausiai patiko Lietuvos švietimo istorijos muziejus. Ten turėjome edukacinį užsiėmimą "Daraktoriai ir knygnešiai". Nukeliavome į praeitį žaisdami XIX a. mokyklą: vieni iš mūsų buvo mokiniai, kiti - knygnešiai ir mokytojai.

Ši kelionė buvo išties turininga ir įsimintina. Labai prasmingai paminėjome Lietuvos valstybės atkūrimo 99-ąsias metines, aplankydami svarbiausias istorines vietas Kaune.

 

                                                                                                                                                                                                                                     8 kl. mokinė Emilija Baranovska