Lytinio švietimo paskaita

Lytinis auklėjimas – tai pedagoginis veiklos procesas, siekiantis ugdyti jaunosios kartos dorovines ir asmenines savybes bei ypatybes, bruožus ir nuostatas, lemiančias teigiamą vienos lyties požiūrį į kitą, asmens higieną, anatomiją ir fiziologiją.

         Balandžio 23 dieną Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras inicijavo lytinio švietimo paskaitą 5-7 klasių berniukams ir mergaitėms. Mergaitėms paskaitą vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jolanta Garbotovič, o berniukams - Trakų visuomenes sveikatos biuro lektorė Marytė Morkūnienė. Programos tikslas - padėti mergaitėms ir berniukams suvokti fizinius ir emocinius pasikeitimus lytinio brendimo laikotarpiu ir jam pasiruošti, įsisavinti tinkamus higienos įpročius. Programa padės įgyti mokiniams visapusišką suvokimą lytinio brendimo klausimais, taip pat priimti permainas ir sumažinti su brendimo laikotarpiu susijusį stresą.

          Paskaitos metu buvo paliestos įvairios lytinio brendimo ir lytinio gyvenimo temos. Mokiniai buvo aktyvūs, uždavė klausimų ir patys atsakinėjo į lektorių užduotus klausimus. Lektorės tikisi, jog po paskaitos ugdytiniams bus lengviau priimti organizme vykstančias permainas, stiprės jų pasitikėjimas savimi.

Jolanta Garbotovič,

visuomenės sveikatos priežiūros specialistė