Mokyklos išvyka į Kauną

Spalio 5 d. mūsų mokyklos bendruomenė keliavo Kauną. Išvykos tikslas buvo apsilankyti VDU Botanikos soduose ir Kauno zoologijos muziejuje.

Truputis informacijos apie Botanikos sodus. 1922 m. į Kauno universitetą dėstyti augalų sistematikos ordinarinio buvo pakviestas Konstantinas Regelis, tuo metu dirbęs Tartu universitete Estijoje. Tad K. Regelis iš karto ėmė organizuoti botanikos sodą ir jau 1922 m. vasarą aplankė universitetų botanikos sodus septyniose Vakarų Europos valstybėse. Botanikos sodui vieta buvo parinkta buvusio Fredos dvaro teritorijoje, kur prieš pora metų jau buvo įsikūrusi žemesnioji sodininkystės – darbininkystės mokykla.  Kauno botanikos sodas, su kitų botanikos sodų pagalba, ypač Berlyno – Dahlem, Karaliaučiaus ir St. Peterburgo, kūrėsi labai sparčiai ir kvalifikuotai. 1923 metais vasario 15 d. buvo oficialiai paskirta teritorija, o tų pačių metų liepos mėn. 8 d., kai botanikos sodas buvo iškilmingai pašventintas.

Oranžerija statyta 1923-1938 metais, atnaujinta 2005-2006, 2010 metais, o jos  plotas yra 880 m². Augalų kiekis viršija 1500 rūšių, veislių ir formų. Oranžerijoje sukauptos vertingos kolekcijos ir atskiri įdomūs egzemplioriai. Augalų kolekcijos eksponuojamos taip, kad primintų jų natūralias augavietes. Čia galima susipažinti su cikainių, kaktusų, sukulentų, fikusų, palmių, orchidėjų, begonijų, peperomijų, aroninių šeimos augalų kolekcijomis.
Oranžeriją sudaro 9 ekspozicijų skyriai.

Mūsų mokiniams ir pedagogams oranžeriją paliko nuostabų įspūdį. Pasivaikščiojimas ir edukacija puikią, saulėtą rudens dieną visiems be galo patiko.

Kitas kelionės etapas – eksursija po Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų. Kauno T.Ivanausko zoologijos muziejus – vienas seniausių muziejų respublikoje ir vienintelis zoologijos muziejus Pabaltijyje. Visa muziejaus istorija ir veikla glaudžiai susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. Tadu Ivanausku. Muziejaus ištakos siekia 1859 – 1861 metus.

Muziejuje eksponuojamos natūralaus dydžio vabzdžių, bestuburių, žuvų, paukščių, roplių ir žinduolių iškamšų parodos. Mūsų mokiniai su susidomėjimu klausė muziejaus specialistės pasakojimo, grožėjosi išties tikroviškai atrodančių gyvūnų ekspozicijomis.

Puiku, kad vis geriau pažįstame savo kraštą ir galime mėgautis kultūrinėmis ir pažintinėmis veiklomis keliaudami po Lietuvą.

 

 

 

 

 

Editos Rumbutės informacija

Nuotraukų autorė Elvyra Lavrukaitienė