Vaikų vasaros socializacijos stovykla “Vabaliukai”

Birželio 5 – 9 dienomis Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus  Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams. Nors stovykla tapo jau tradicine, tačiau išradingos pradinukų mokytojos ir vėl paruošė visiškai naują, be galo įdomią programą.  Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš dvylika metų. Organizuojant šias vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą. Vasaros stovyklos „Vabaliukai” dalyviai ne tik dalyvavo puikioje stovyklos programoje mokyklos aplinkoje, bet  vyko ir  į edukacines bei pramogines ekskursijas.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą. Šių metų stovyklos programa buvo įdomi, veiklos įtraukiančios, o kiekviena diena vis kitokia.

Taigi mažieji sugužėjo į dieninės stovyklos „Vabaliukai” atidarymą  gražų pirmadienio rytą, kur jų jau laukė stovyklos organizatorė mokytoja Lucija Kašėtienė ir mokytojos Elvyra Lavrukaitienė bei Halina Grinevič. Pirmiausia mokiniai susipažino su taisyklėmis ir stovyklos programa, skirta jų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose.

Pirmąjį stovyklos pusdienį mokiniai susitiko su su nardymo klubo „Trakai divers gang“ nariais, broliais Edvardu ir Artūru Ščiglo. Jie pravedė edukacinę pamokėlę apie saugų elgesį prie vandens ir vandenyje, pasakojo vaikams kaip gelbėti skęstantį žmogų, kokių būtinų veiksmų imtis tokiu atveju, kaip daryti dirbtinį kvėpavimą (tai buvo parodyta vaizdžiai su žmogaus manekenu). Taip pat vaikai susipažino su narų įranga, galėjo užsidėti nardymo kaukes, hidrokostiumus, plaukmenis,  plūdrumo kompensavimo liemenę. Galėjo iš arti pamatyti, paliesti, net pasimatuoti nardymo įrangą:  kvėpavimo vamzdelius, kvėpavimo reguliatorius naro prietaisams, povandeninius prožektorius, naro pirštinės ir kit1 speciali1 įrangą. Kiekvienas stovyklos dalyvis galėjo užduoti dominančių klausimų. Užsiėmimo pabaigoje vaikai padėkojo broliams Ščiglo, na o mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Stefanovič įteikė „Trakai divers gang“ atstovams padėkos raštus už savanorišką edukacinę veiklą bei šį puikų praktinį užsiėmimą „Saugiai praleisiu vasaros atostogas ir sveikas grįšiu į mokyklą“.

Kitoje dienos pusėje vaikai dalyvavo sporto renginyje „Sportuoti visada sveika“ priešmokyklinio ugdymo pedagogės Halinos Grinevič vadovaujami. Pradinukai varžėsi estafečių rungtyse, tačiau daugiausia teigiamų emocijų sukėlė grindų riedulio varžybos. Nugalėjo entuziazmas ir draugystė.

Stovyklautojų antradienis buvo skirtas teatrui. Tikybos mokytoja Magdalena Klepka ir pradinių klasių mokytoją Violeta Naumovič organizavo eilę veiklų, kurių bendras pavadinimas buvo „Žaidžiame teatrą“. Mažieji vaidino, pristatė inscenizacijas, gaminio kaukes  ir kūrė animacinius herojus popieriaus lape. Mokytoja M.Klepka vaikų apšilimui pasiūlė dainų „Ausiai ir dvasiai“ iš „Vaikų armijos“ grupės repertuaro. Visi dainavo smagiai ir iš širdies, vėliau žaidė edukacinius žaidimus, kurie padėjo vaikams kiek susipažinti su teatro meno paslaptimis, jo užkulisiais. Veiklų kulminacija tapo žinomos ir mylimos pasakos „Raudonkepuraitė“ interpretacija, kuri nestokojo artisitiškumo, o kartu ir humoro. Reikia paminėti, kad jaunieji teatralai patys pasigamino spektakliui kostiumus. Užteko visai nedaug priemonių: spalvotos plastmasės maišelių, žirklių ir gero samčio kūrybinio polėkio. Mokytojos V.Naumovič organizuotos veiklos organiškai įsiliejo į dienos ritmą – vaikai, be kita ko, išmoko gaminti teatralizuotas kaukes.

Trečiadienis – kalbų diena, o būtent lietuvių ir anglų kalbomis vaikai skaitė pasakas, sprendė kryžiažodžius ir demonstravo kaip gerai pažįsta lietuviškų, angliškų, bendrai Europos pasakų herojus. Pasinaudodami puikiais Britų tarybos edukacinio tinklapio resursais, vaikai klausėsi aktoriaus skaitomos animuotos pasakos „Stebuklingas teptukas“ – suprato jos pamokomąją mintį ir patys ne sau, o būtent draugui piešė dovanas, kurios tuoj tuoj atgis ir pradžiugins piešinio gavėją. Kalbų dieną stovykloje vedė mokytojos Edita Rumbutė ir Renata Matickienė.

Na, o kokia stovykla be išvykų. Ketvirtadienį mokytojos L.Kašėtienė, E.Lavrukaitinė ir V.Naumovič vyko su „vabaliukais“ į ekskursiją Vilniuje. Ką įdomaus sužinojo, pamatė, patyrė? O gi dalyvavo „Milžiniškų vabzdžių parodoje“, žiūrėjo edukacinį filmuką apie vabzdžius ir vaišinosi organizatorių paruoštais Eco – Lunch. Paroda buvo atvežta iš Lenkijos. Tai netikėta ekspozicija - iki kone žmogaus dydžio išdidintas uodas, musė, drugelis ar net blusa.  Milžiniški eksponatai puikiai atkartojo gyvus vabzdžius. Ši įspūdinga vabzdžių kolekcija sužavėjo mūsų pradinukus.  Jie turėjo galimybę pažvelgti „tiesiai į akis“ dideliam vabalui, iš arti apžiūrėti skruzdės ūselius, pasigrožėti boružėlės akimis.  Po šios gamtos pažinimo edukacijos  vaikai dar linksminosi ir žaidė Akropolio pramogų centre „Nuotykių miestas“, kur galėjo išbandyti savo reakciją, šoklumą ir greitį.

Penktadienis, birželio 9 d, buvo atsisveikinimo su stovykla metas. Tačiau ir jis buvo pilnas įdomių ir gardžių veiklų.  Stovyklos „Vabaliukai 2017“ dalyviai drauge su savo mokytojomis vyko į Trakus, kur jų laukė edukacinė veikla Trakų krašto tradicinių amatų centre. Vaikai pėstute nuo stoties nužygiavo iki Trakų „Senosios kibininės“. Čia jie dalyvavo kibinų gaminimo pamokėlėje „Kibinų kelias“. Be to vaikai klausėsi pasakojimo apie Karaimus Trakuose, aktyviai plušo rankelėmis kibinų sukimo pamokėlėje, na, ir, žinoma, degustavo mūsų krašto kulinarinio pasididžiavimo patiekalus- kibinus. Gaivūs ledai buvo graži staigmena vaikams nuo veiklos organiztorių. Sotūs ir nešini „Senosios kibininės“ kibinų gaminimo pamokos dalyvio pažymėjimais  mokinukai dar pasivaikščiojo siauromis karaimų gatvėmis, apėjo aplink Trakų pilį, grožėjosi Galvės ežeru ir Užutrakio Dvaru.

Stovykla „Vabaliukai“ baigėsi, tačiau vasara tik prasideda. Linkime tiek dalyviams, tiek stovyklos rengėjams Senųjų Trakų Andžejaus Stelamchovskio pagrindinės mokyklos pedagogams bei rėmėjams Trakų r.savivaldybei šiltos ir saulėtos vasaros!

 

Straipsnį parengė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorės Elvyra Lavrukaitienė ir Violeta Naumovič

Vardas  Straipsnio komentarų skaičius: 0
Tekstas
Security code
Apsaugos kodas