Trakų rajono komanda iš XVIII pasaulio lenkų vasaros žaidynių Torunėje grįžo su 16 medalių

Liepos 29 d.- rugpjūčio 6 d. Torunėje vyko XVIII pasaulio lenkų vasaros žaidynės. Žaidynes organizuoja draugija „Wspólnota Polska”, besirūpinati tautiečiais už Lenkijos ribų. Kas dvejus metus vykstančios pasaulio žaidynės rengiamos skirtinguose Lenkijos miestuose. Šiemet garbė priimti svečius atiteko žymaus mokslininko M. Koperniko gimtajam miestui Torunei.

Pasaulio lenkų žaidynės - tai didžiausias sporto renginys, suburiantis įvairiuose Žemės pusrutulio kampeliuose gyvenančius lenkus. Jų šiemet suvažiavo daugiau nei 1000 iš 33 pasaulio šalių. Emigracija nubloškusi lenkus net į tokias tolimas šalis kaip Egiptas, Ekvadoras, Australija, Singapūras, Argentina, Pietų Afrikos Respublika, tad Pasaulio lenkų sporto žaidynės, kaip būdas jiems išsaugoti lenkiškumą, proga pabendrauti tarpusavyje, tampa vis svarbesnės.

Lietuvai žaidynėse atstovavo net 150 sportininkų iš Vilniaus miesto, Vilniaus, Šalčininkų ir Trakų rajonų. Dauguma jų yra aktyviai sportuojantys sporto klubų nariai.

Sportininkai varžėsi 24 sporto šakose. Be tradicinių sporto šakų, – tinklinio, futbolo, krepšinio, stalo teniso, lengvosios atletikos, plaukimo, dviračių lenktynių – įtrauktos ir mažiau girdėtos. Viena tokių sporto šakų – ringo, kurioje jėgas išbandė ir Trakų rajono komandos nariai. Žaidimo tikslas – mesti vieną žiedą per tinklą, kad jis paliestų priešininko aikštelę.

Trakų rajono komanda, atstovaujanti Lietuvos lenkų sąjungos Trakų skyriui, žaidynėse dalyvauja ne pirmą kartą. Palaikyti komandos sportinę dvasią ir drauge dalyvauti žaidynėse vyko ir sąjungos pirmininkas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Jaroslav Narkevič.

Pasirodymas žaidynėse buvo itin sėkmingas - bendrojoje įskaitoje Lietuva užėmė II vietą, laimėjusi 52 aukso medalius, 49 sidabro ir 57 bronzos medalius (Lietuvą aplenkė čekai, laimėję 54 aukso, 53 sidabro ir 54 bronzos medalius, o trečioji vieta atiteko Baltarusijai). Nemažai prie tokios aukštos šalies pozicijos prisidėjo Trakų rajono sportininkai, nuo pat pirmos žaidynių dienos skynę pergales. Trakų rajono sportininkai iš viso pelnė 16 medalių. Beveik visi komandos dalyviai grįžo su medaliais, tai yra puikus bendros sėkmės rodiklis. Kai kurie dalyviai laimėjo po kelis medalius skirtingose sporto šakose. Tarp rezultatyviausių pasirodė Galina Grinevič, Miroslav Zniščinski, Eduard Zniščinski ir Darjuš Savicki. Galina Grinevič užėmė II vietą ringo rungtyje, II vietą 100 m bėgime, III vietą - 400 m bėgime. Miroslav Zniščinski savo laimėjimų sąskaitoje turi 100 m, 400 m bėgimo ir šiaurietiško ėjimo (5 km) 17-20 m. vyrų kategorijoje aukso medalius. Eduard Zniščinski laimėjo aukso medalį šiaurietiško ėjimo 46-55 m. kategorijoje ir bronzos medalį plaukimo rungtyje. II vietą plaukimo rungtyje užėmė Darjuš Savicki.

Trakų rajono sportininkai dalyvavo ir dviračių lenktynių, šaudymo ir stalo teniso varžybose. Dviračių lenktynėse bronzos medalį laimėjo Renata Joknienė. Pneumatinio šaudymo iš 10 m rungtyje II vietą užėmė Božena Lavrukevič. Įnirtinga kova finale užtikrino pergalę ir Trakų sporto klubo "Polonus" krepšininkams, parvežusiems aukso medalį.

Trakų rajono sportininkai, garsėjantys stalo teniso pasiekimais, nenuvylė rezultatais ir žaidynėse. Mišriajame žaidime II vietą užėmė Romuald Gžybovski ir Evelina Grinevič, III vietą – Galina Grinevič ir Zbigniev Strumilo. Dvejetų žaidime vyrų kategorijoje nepralenkiami buvo Romuald Gžybovski ir Zbigniev Strumilo, iškovoję aukso medalį. Individualiame stalo teniso žaidime 36-45 m. vyrų kategorijoje II vietą užėmė Darjuš Savicki. Tarp merginų iki 16 m. geriausios stalo tenisininkės titulas ir aukso medalis atiteko Evelinai Grinevič.

Dalyvavimas žaidynėse yra svarbus kiekvienam sportininkui, siekiančiam asmeninių iššūkių ir rekordų, tačiau ne mažiau reikšmingas bendrystės jausmas, išreiškiamas per sportą. Pasaulio lenkų žaidynės yra daugiau nei sporto renginys. Tai ir proga susitikti su žmonėmis, kuriuos jungia bendra idėja, galimybė pasidalinti patirtimi, sužinoti apie įvairius Lenkijos regionus bei skleisti žinią apie savąjį kraštą.

                                                                                                                                                                                                                                      Irena Stefanovič

Vardas  Straipsnio komentarų skaičius: 0
Tekstas
Security code
Apsaugos kodas