MOKYTOJO DIENA 2017

Jei Jūsų žodžiai – širdies kraujo lašai,

dalinkite juos tik vaikams.

Kad neužgestų gerumo šviesa klasėje,

o kiekvieną Jūsų žodį, žingsnį ir darbą

lydėtų mokslo žinių ir

dvasinio grožio atkaklus siekimas!

/V. Mizeras/

 

          Tarptautinė Mokytojo diena - pirmasis šventiškas stabtelėjimas beįsisukančių mokslo metų verpete. Tai diena, leidžianti mokytojams pajusti savo darbo prasmę, pažvelgti į rytojų, pamąstyti apie tai, kokie bus mokiniai rytoj, po metų ar po daugelio metų. Iš šalies žiūrint, atrodo, kad mokykloje niekas nesikeičia – skambutis, pamoka, pertrauka, vėl skambutis. Ir mokyklos kasdienybės rate besisukantis mokytojas, dalijantis savo žinias ir išmintį visiems vienodai: ir mažam pirmokui, pirmąkart pravėrusiam mokyklos duris, ir dešimtokui, jau kuriančiam ateities planus.

          Spalio 5 dieną mūsų mokykloje buvo švenčiama Mokytojo diena. Jau ankstyvą šios ypatingos dienos rytą pedagogus pasitiko pakylėtos nuotaikos mokiniai, kurie rankose laikė ypatingo grožio gėles, sveikindami su Mokytojų diena ir dėkodami už nuoširdų jų gerumą. Šią ypatingą dieną mokytojai galėjo atsipūsti ir nebegalvoti apie rūpesčius, ruošimąsi pamokoms – jų laukė  diena, kupina  įvairiausių staigmenų.

          Kaip ir įprasta, šventinę dieną vyko tik 4 pamokos, kurias vedė 9-10 klasių mokiniai. Jie turėjo galimybę pabūti įvairių dalykų mokytojais, vesdami pamokas jaunesniesiems mokiniams. Mokiniai įgijo geros naujos patirties ir suprato, ką reiškia būti mokytoju. Tai buvo labai gera praktika. Pasibaigus pamokoms, vienadieniai mokytojai pakvietė daugiadienius kolegas į pagrindinį šventės renginį – tradicinį mokinių parengtą koncertą, kurį pradėjo gražius žodžius mokytojams dedikavusios vedėjos – dešimtokės Kamilia ir Evelina. Muzikinius sveikinimus mokytojams dovanojo priešmokyklinės ugdymo grupės ir pradinių klasių mokinukai, kuriuos renginiui paruošė muzikos mokytoja.

            Mokytojus pradžiugino nuotaikingos nominacijos, nuoširdžiausi mokinių parengti sveikinimai, muzikiniai pasirodymai. Buvo skelbiamos mokytojų sparnuotosios frazės, įsimintini posakiai, demonstruojama filmuota medžiaga, sukėlusi daug nuoširdaus juoko tiek pedagogams, tiek mokiniams. Tądien norėjosi, kad šventė nesibaigtų. Buvo taip gera stebėti dainuojančius ir šokančius mokinius, kiuriems tai buvo ne tik džiaugsmingasis ketvirtadienis, bet ir, ko gero, viena mėgstamiausių švenčių mokykloje. Mokytojai taip pat neliko skolingi mokiniams - jie padainavo nuotaikingą dainą, kuri buvo palydėta garsiais plojimais. Devintokams ir dešimtokams už jų vestas pamokas, organizuotą renginį buvo įteikti šokoladiniai medaliai.

          Tą dieną apie mokytojus buvo pasakyta daug  gražių ir šiltų žodžių. Į svečius buvo atvykusi Trakų savivaldybės merės Editos Rudelienės patarėja Aliona Urban, kuri pasveikino mokytojus profesinės šventės proga akcentuodama mokytojo darbo svarbą ir prasmę. Merės patarėja įteikė mokytojams bilietus į teatrą. Puiki nuotaika šventinę dieną lydėjo visus: ir mokytojus, ir mokinius. Šventės metu pirmieji turėjo galimybę bent akimirką atsipūsti ir pasidžiaugti savo diena, o antrieji – pasijusti labiau subrendę, atsakingi ir iš visos širdies padėkoti mokytojams – žmonėms, kurie kantriai veda klaidžiais žinių ir gyvenimo labirintais.

       Tenka pripažinti, kad šiandien mokytojas yra daug svarbiau, negu pamoka, negu mokykla, negu žinios. Mokytojas – tai turbūt yra visa Lietuva. Pedagogams yra patikėtas jaunimas, kurį jie ugdo, moko, drausmina, myli. Mokiniai – tai tarsi saulės spinduliai, dėl kurių mokytojai kiekvieną rytą susirenka į mokyklą.

Gražios ir prasmingos šventės, mieli Mokytojai!

Renata Šuscickaja,

 matematikos mokytoja,

Daiva Daukševičienė,

lietuvių klb. mokytoja