Mokytojo diena

                  

 Spalio 5-ąją dieną minima Tarptautinė mokytojo diena. Ja siekiama atkreipti dėmesį į itin svarbų mokytojo darbą. Kai kas galvoja, kad mokytojo darbas - pavydėtina profesija. Ilgos atostogos, trumpa darbo diena. Tačiau iš tiesų kasdieninis mokytojo darbas be galo varginantis, turi prisiimti atsakomybę už vaiko išsilavinimą ir patį ugdymą. Tuo įsitikino ir mūsų mokyklos dešimtokai bei devintokai, tą dieną vedę pamokas mažesniesiems.

dzn.jpgMokytojai tą dieną nuo pat ryto pajuto šventišką atmosferą. Kiekvieną tarpdury pasitiko dešimtokai su palinkėjimais ant pieštų klevo lapų. Vėliau mokytojų laukė išskirtiniai užsiėmimai: karaokė, linksma fotosesija, šventinis koncertas ir, žinoma, mokinių gėlės bei šilti žodžiai. Kiekvienam mokytojui buvo įteikti diplomai su šmaikščiomis ir taikliomis nominacijomis: sėdintieji nesunkiai atspėjo, apie kurį mokytoją kalbama. Tokios akimirkos parodo, kad esame tarsi viena šeima, pažįstame vieni kitus, džiaugiamės vienas kitu, mokame kartu ir dirbti, ir pasijuokti.

Šis vienadienis apsikeitimas vaidmenimis atskleidė netikėtų dalykų tiek mokiniams, tiek mokytojams. Antai 9 kl. mokinė Dorota Buchovecka pripažino, kad pamokai iš tiesų labai sunku pasirengti, reikia apgalvoti kiekvieną žodį, tolesnį pamokos žingsnį, kitaip - rezultato nebus. Devintokas Artūras Gaidis „mokytojaudamas" taip pat patyrė, ką reiškia, kai neklauso mokiniai. O štai lietuvių kalbos mokytoja Irena Stefanovič po šios dienos tikino supratusi mokinius, kaip sunku ištvert išlaikyt lūpose žinomą atsakymą į klausimą, kol mokytojas nepaprašo pakelt rankos...

 

 Daugiau nuotraukų čia...

 

                                                                                                                  Irena Stefanovič