Mokytojų šventės renginys

         Spalio 4 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje paminėta Tarptautinė Mokytojo diena. Renginį organizavo mokyklos dešimtokai su savo auklėtoja Irena Orlova.

           Į mokyklą atvykusius pedagogus pasitiko besišypsantys renginio šeimininkai, įteikdami pačių pagamintus laikrodukus – papuošalus, su gražiais palinkėjimais mokytojams. Tiesa, šie laikrodžiai valandų nerodė – juk laimingi jų vis tiek neskaičiuoja. O mokytojai tą dieną buvo iš tiesų laimingi. Vos įžengus į koridorių, vedantį į mokytojų kambarį, akį džiugino raudonas kilimas, leidęs ugdytojams pasijusti tikromis žvaigždėmis, žengiančiomis atsiimti apdovanojimo. Dovanų tikrai nestigo. Mokytojų laukė skoningai papuoštas stalas, nukrautas vaišėmis, kurias ruošė moksleiviai ir jų tėveliai. Pamokas tą šventinį penktadienį vedė dešimtos klasės mokiniai. Jaunieji mokytojai buvo puikiai pasiruošę vesti pamokas – turėjo įdomių užduočių ir veiklų jaunesniems savo draugams. Mokykloje tvyrojo drauge ir nuostabi ramybė, ir veikli dvasia. Iš muzikos kabineto sklido darnios liaudies ir populiarios melodijos, kurias atliko mokiniai, lietuvių kalbos kabinete buvo mokomasi valstybinės kalbos. Visur mažieji noriai mokėsi ir klausė mūsų šauniųjų dešimtokų. Tuo tarpu mokytojai susirinko anglų k. kabinete, kuris virto tikru kinoteatru. Kabineto interjeras buvo beveik neatpažįstamai pakeistas, na o mokytojai valgydami jiems paruoštus kukurūzų spragėsius, žiūrėjo multfilmus iš serijos „Maša ir lokys“. Multfilmas buvo parinktas turbūt neatsitiktinai, nes šio vaikiško animacijos šedevro personažas lokys, regis, turi įgimtą pedagoginį talentą, gebėjimą besąlygiškai mylėti vaikus, demonstruoti kantrybę ir išmintį. Tai turi ir kiekvienas tikras mokytojas. Kadangi mokytojavimas nėra tik profesija – tai yra pašaukimas. Džiaugiamės, kad dešimtos klasės mokiniai paragavo pedagogo duonos. Gal kažkuris iš jų vieną dieną ryšis pašvęsti šiam darbui savo gyvenimą?

Na, bet tai buvo dar ne visi tai dienai sugalvoti malonūs siurprizai. Visiems susirnkus mokyklos salėje, ten vyko pedagogams ir moksleiviams skirtos smagios viktorinos, kūrybinės užduotys. Teko ir linksmai pasijuokti ir galvą pasukti.

Visų mokyklos mokytojų ir mokinių vardu dėkojame dešimtai klasei ir jų auklėtojai už mums padovanotą šventę, už meilę ir išmonę, kuri įgalino tradicinę šventę padaryti nepakartojama!

 

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorė Alina Sobolevska

 

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autorė Alina Sobolevska