Mūsų mokytojai kėlė kvalifikaciją Maltoje

Lapkričio 2-6 dienomis trys Senųjų Trakų A.Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokytojai dalyvavavo IT kursuose Maltoje. Erasmus+ KA1 bendrojo lavinimo personalo kvalifikacijos kėlimo veikla buvo finansuota Europos Sąjungos ir įvyko mūsų mokyklos projekto „Šiuolaikinis Europos mokytojas ir ugdymas su IKT“ ” (projekto numeris 2015-1-LT01-KA101-013200) rėmuose.

Fizikos mokytojas ir mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, rusų kalbos, ekonomikos mokytoja bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Alina Sobolevska ir anglų kalbos mokytoja bei šio projekto koordinatorė Edita Rumbutė praleido savaitę Maltoje intensyviai mokydamiesi IKT plonybių, kurias galės panaudoti savo kasdieniame darbe – dalyko dėstyme ir institucijos bei projektinės veiklos administravime. Kursų organizatoriai Executive training institute Malta parengė praktinę, pedagognei veiklai aktualią programą, kurios pagrindinis lektorius buvo p.Douglas Matheson ((Cambridge CELTA kvalifikacija ir Napier, Edinburgo universitetas, Multimedijos sistemos)). Mokytojai įgijo tokių naujų gebėjimų kaip tinklapio kūrimas ir dizainas, internetinio dienoraščio kūrimas, daugialypės interaktyvios informacijos transliavimas, video medžiagos redagavimas, skaidrių animacija, avatarų kūrimas, kompiuterinė komunikacija bei kt. Savaitės pabaigoje dalyviai turėjo pristatyti projektinį darbą – 5 dienų veiklos rezultatą. Mūsų mokyklos atstovai pasirodė puikiai ir jų parengti namų darbai buvo tiek praktiški, tiek patrauklūs, tiek atspindintys gebėjimus panaudoti naujai išmoktus IKT įrankius.

Kursuose Maltoje dalyvavo 12 mokytojų iš įvairių Europos šalių. Taigi turėjome puikią galimybę susipažinti su kolegomis europiečiais, užmegzti naujus ryšius, kurie ateityje atneš ir kitų tarptautinio bendradarbiavimo veiklų. Na, ir žinoma neišdildomą įspūdį padarė pati Malta, kurios artimiausia Europos kaimynė yra Sicilijos sala, priklausanti Italijai, o vakaruose – Tunisas, Šiaurės Afrikos valstybė. Kursų organizatoriai suteikė galimybę pakeliauti po Maltą. Nors gyvenome ir mokėmės turistų pamėgtame St. Julian’s mieste, pabuvojame fantastiško grožio Maltos sostinėje Valetoje, istorinėje sostinėje Mdinoje bei Rabate. Ekskursijų metu dalyvavome edukacinio filmo “Malta experience” (liet. “Maltos patirtis”) peržiūroje. Įvairiuose istorijos etapuose maltiečiai įrodė esą didvyrių tauta. Salos gyventojai didvyriškai atrėmė Osmanų imperijos antpuolį, nepalūžo per fašistinės Vokietijos oro atakas ir atstatė po II-ojo pasaulinio karo visiškai sugriautą sostinę Valetą. Galimybė bendrauti su draugiškais, sąmojo nestokojančiais salos gyventojais buvo proga pažinti šiuos nuostabius europiečius. Beje, Malta tapo Europos Sąjungos nare tais pačiais, 2004 metais, kaip ir Lietuva bei Lenkija.

Mūsų mokyklos personalo moblumų projektas tęsis visus 2015-2016 mokslo metus. Yra numatytos dar dvi išvykos į struktūrinius IKT kursus kitose Europos šalyse. Planuojami ilgalaikiai projekto rezultatai - geresnė pedagogų ir administracinio personalo darbo ir veiklos kokybė bei šiuolaikiškesnė aplinka organizacijos viduje.

 

Straipsnio autorė Edita Rumbutė

Nuotraukų autoriai

Alina Sobolevska ir Piotr Bednarczyk

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis straipsnis atspindi tik autorės požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Anglų k. mokytojos Editos Rumbutės internetinis dienoraštis

http://educators-with-ict.blogspot.lt/

Projekto tinklapis, administruojamas koordinatorės Editos Rumbutės

http://editarumbute.wix.com/malta