Naujametinis karnavalas nepaliko abejingų

Prasidėjus Advento laikotarpiui dailės ir technologijų mokytoja Daiva Žukienė su 5-10 klasių mokiniais įsisuko į darbų sūkurį. Karpiniais buvo papuošti mūsų mokyklos pirmo ir antro aukšto langai, įvairūs kalėdiniai žaislai, pagaminti per technologijų pamokas, rado vietą 1 aukšto fojė.

Džiugu, kad jau įsibėgėjo gražiausios metų šventės: praėjo Kūčios, Kalėdos, ant slenksčio - Naujieji 2019-ieji metai. Gruodžio 27 dieną, mūsų mažiausieji, priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtiniai, ir 1-5 klasių mokiniai, lydimi priešmokyklinės ugdymo grupės auklėtojos Galinos Grinevič, mokytojų Elvyros Lavrukaitienės, Violetos Naumovič, Lucijos Kašėtienės, Jūratės Repčikienės, Renatos Šuscickajos, Irenos Orlovos, viešėjo Vilniuje, Lenkų kultūros namuose, kuriuose vyko interaktyvus spektaklis „Kalėdų Senelio vargai“. Mokinukai ne tik žiūrėjo nuotaikingą spektaklį ir susitiko su Kalėdų seneliu, bet ir gavo dovanėlių. Labai džiaugiamės, kad mūsų socialiai remtinų mokinukų svajones nuvykti ir dalyvauti Kalėdiniame spektaklyje﴿ realybe pavertė UAB „Žvyro karjerai” generalinė direktorė Eglutė Survilaitė ir UAB „Grainmore” direktorius Paulius Žukas suteikdami finansinę paramą. 

Tos pačios dienos vakarą pabūti drauge su visa mokyklos bendruomene, padovanoti vieni kitiems džiaugsmingų akimirkų šokant, dainuojant, vaidinant pakvietė ir mūsų mokykloje vykęs Kalėdinis karnavalas, skirtas 6-10 klasių mokiniams. Visi puikiai žinome, jog kiekvienas renginys reikalauja didelio pasiruošimo, o Kalėdinis karnavalas – ypatingo. Šiemet renginį organizavo vyriausieji mūsų mokyklos mokiniai - dešimtokai. Po ilgų svarstymų ir dvejonių  „gimė” karnavalo tema - „Video klipų parodijos“. Kiekviena klasė, rengdama savo pasirodymą, stengėsi rasti įdomesnių variantų, kad galėtų parodyti savo išradingumą ir pasitelkti visą išmonę, kuriant parodijas. Mokiniai šėlo scenoje, parodijavo atlikėjus ir stengėsi kuo labiau atsiskleisti. Naujametinį karnavalą vedė Kalėdų seneliu tapęs 8 klasės mokinys Eivinas Pileckis, o Snieguole - 10 klasės mokinys Tomas Dapkevičius. Dėl Snieguolės vaidmens atlikimo jokių dvejonių nekilo - Tomas idealiai tam tiko! Dėl senelio teko pasukti galvą, nes norėjome suburti prancūzišką porą. Labai džiugu, kad niekas neliko abejingas šiam vakarui susibūrusiam vedėjų duetui, nes nuo seno Eivinas garsėja geru humoro jausmu, Tomas taip pat nei per nago juodymą nenusileidžia Eivinui. Karnavalo vedėjai susirinkusiems programą paįvairino anekdotais, susijusiais su Kalėdų seneliu ir Kalėdomis, taip pat pasiūlė keletą linksmų žaidimų su balionais ir obuoliais o galiausiai – šokius. Mokiniai šoko kaip kas mokėjo, linksminosi ir džiaugėsi pavykusiu renginiu.

Pirmieji scenoje pasirodė 6 klasės mokiniai. Tai buvo jų pirmasis debiutas, nes pernai šeštokai Kalėdiniuose renginiuose dar dalyvavo su priešmokyklinės ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniais. Lotynų Amerikos dainos „Makarena” ir „Chocolate” muzikos garsai į šokio sūkurį įtraukė visus karnavalo dalyvius. Gražu buvo stebėti, kaip linksmai šoka mokiniai. Belieka tik pasidžiaugti, kad pirmas šeštokų blynas neprisvilo. Nekantraudami savo pasirodymo laukė 7 klasės mokiniai, kurie buvo parengę net 4 video klipų parodijas. Į pagalbą septintokams atskubėjo Karolinos draugė. „Ja krakadil krakazu”, „Baby Shark Dance”, „Spomgebob” ir Alvaro Soler – populiaraus Ispanijos dainininko - naujausia daina „Sofia“ skambėjo tą vakarą iš garso kolonėlių ir privertė visus pakilti iš vietų ir šokti kartu. Tenka pastebėti, jog ispaniškos dainos mūsų šalyje sulaukia vis didesnio dėmesio, tad nenuostabu, jog ir septintokai žavisi šio atlikėjo kūryba.

Aštuntokai savo pasirodymą pradėjo „Lenkiška polka”. Jau nuo pirmųjų muzikos akordų mokiniai nustebino judesių grakštumu. Žinant, jog keli aštuntokai jau ne vienerius metus vakarus leidžia Trakuose šokių repeticijose, kitko tikėtis ir nebuvo galima. Beje, Lukašas puikaus šokėjo amplua jau išgarsėjęs rajone. Tylusis Danielius karnavalo metu tapo solo partijos atlikėju. Pasirodo, kad kartais mes, mokytojai, net nežinome, kokių talentų turi mūsų mokiniai. Matyt, kad „Kalėdinė daina” - mėgstamiausia Danieliaus daina. Alanas susirinkusius nustebimo neįprastu vikrumu, šoklumu. Na, nieko nuostabaus, juk jis lanko futbolo treniruotes, žavisi Ronaldo, Mesi ir kitų pasaulio futbolo grandų pasiekimais. Galbūt ir pats ruošiasi tapti žvaigžde? Ką gali žinoti.... Kadangi dešimtokai mūsų mokykloje vyriausi, tad iš jų buvo tikimasi gana daug. Beje, 10 klasėje yra ne ką blogesnių šokėjų, nei aštuntoje: Tomas, Kamilis, Maksymiljanas rajono garbę ne kartą gynė respublikiniuose šokių konkursuose. Karnavalo metu matėme išradingą Verkos Serdiučkos, kuria pasisiūlė būti Danielius Sinkevič, pasirodymą. Labai patraukli buvo ta Verka: mini sijonėlis, aukštakulniai, kailiniai, madingas perukas, nepriekaištingas makiažas. Visų akys tik ir krypo į šios karnavalo viešnios, kuri išsiskyrė judesių ir eisenos grakštumu, pusę. Daug kas, oi, daug kas vakaro metu fotografavosi su Verka Serdiučka! Juk ne kasdien išvysi tokią damą, atvykusią į mokyklą. Užkulisiuose buvo kalbama, kad Verka į renginį atvyko ne viena... Tad daug kam teko graužtis nagus.... „Buranovskije Babuški” Rusijos liaudies muzikos kolektyvas﴿, kuriam karnavalo vakarą atstovavo Kamilis, Tomašas, Maksimyljanas ir Emilija, parodijavo video klipą, kuriame skamba „Party For Everybody“. Ir ne tik tai bandė pateikti žiūrovų teismui dešimtokai, bet ir „A я иду тaкaя вся ”, „Все будет хорошо”, „Rocky Bolboa”, Borat „Dance song”.

Visi mokiniai pasirodė įdomiai, kūrybiškai, nuotaikingai. Kiekviena klasė buvo verta apdovanojimo! Šiemet laimėtojų ir pralaimėjusiųjų nebuvo. Po pasirodymų Kalėdų senelis ir Snieguolė nuoširdžiai padėkojo karnavalo dalyviams ir visiems įteikė Kalėdų Senelio dovanėles - saldžiuosius tortus ir saldainius, kuriais pasirūpino mūsų mokyklos direktorius. AČIŪ jam!!! Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Elvyra Lavrukaitienė taip pat padėkojo visiems mokiniams už linksmus pasirodymus. Po renginio visi karnavalo dalyviai turėjo išskirtinę galimybę nusifotografuoti su Kalėdų seneliu ir Snieguole. Šis karnavalas, kaip ir kiekvienas renginys, vykstantis mokykloje, visiems suteikė daug teigiamų emocijų, pradžiugino šilta, kalėdine atmosfera. Mokiniai įrodė, kad yra aktyvūs ir kūrybingi. Dėkoju klasių vadovams, prisidėjusiems prie renginio organizavimo ir kokybės, ir mokytojams, budėjusiems renginio metu.

Kalėdinis karnavalas - tai galimybė pabūti visiems drauge, atskleisti savo fantaziją, pasijusti nors trumpam žvaigždėmis, džiaugtis švente, vienas kitu. Tikėkimės, kad ir kitais mokslo metais mokykloje vyksiantis karnavalas bus toks pats, gal net geresnis! O visos klasės neužmigs ant laurų ir sugalvos dar išradingesnių ir linksmesnių vaidinimų.

 

Su artėjančiais Naujaisiais! Tegul 2019-ieji būna laimingi, sėkmingi ir turtingi!

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja