Netradicinė gamtos pažinimo pamoka

Rugsėjo 19 d. mūsų mokykloje vyko netradicinė gamtos pažinimo pamoka: pristatyta keliaujanti Palangos zoologijos sodo nariuotakojų ekspozicija su neįprastais gyvūnais. Palangos insektariumas – vienintelis Lietuvoje specializuotas nariuotakojų zoologijos sodas, jau trečius metus kviečiantis mokinius iš arčiau susipažinti su egzotiniais gyviais.

Unikali paroda sudomino ir pradinukus, ir vyresniųjų klasių mokinius, nes pasakojimas buvo pritaikytas mokinių amžiui ir žinių lygiui. Mokiniai pamatė gyvus vorus, šakelėmis apsimetančias gyvalazdes, imperatoriškąjį skorpioną, tarakonus ir šimtakojus. Nors visi gyviai buvo saugiai uždaryti stikliniuose terariumuose, tačiau vis tiek iš pradžių kėlė nepasitikėjimą ir baimę.

Mažesnieji parodos lankytojai aikčiojo, krūpčiojo, kiti net bjaurėjosi, tačiau insektariumo darbuotojai patikino, kad baimė yra nepagrįsta, labiau padiktuota šiuolaikinių filmų, parodančių šiuos gyvius kaip pavojingus ir agresyvius. O iš tiesų - kuo daugiau faktų, tuo mažiau baimės. Mokiniai sužinojo daug įdomios informacijos apie nariuotakojų kilmę ir gyvenamąsias vietas, sugebėjimą prisitaikyti ir išgyventi aplinkoje, kūno sandarą. Drąsiausieji galėjo ne tik paglostyti, bet ir paimti į rankas egoztinius nariuotakojus.

Kūrybiškumą skatinanti aplinka – raktas į mokymosi sėkmę. Netradicinė gamtos pažinimo pamoka visiems paliko įspūdį. Juk ne veltui sakoma: geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti.

Irena Stefanovič