Netradicinė pamoka bibliotekoje

Kada nors knygos atėjimas pas žmogų bus prilygintas dieviškosios ugnies pagrobimui –
 nes kuo gi mes ginamės nuo tamsos ir smurto žvėrių, jei ne knyga, kuo sušildom sugrubusią sielą, kieno, jei ne knygos šviesa mus vedė ir veda pasaulio ir pačių širdies labirintais.

Justinas Marcinkevičius

 

Rugsėjo 29 diena Senųjų Trakų pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniams buvo kitokia –  ryte jie skubėjo į netradicinę lietuvių kalbos pamoką, kuri vyko bibliotekos patalpose. Pamokos tikslas – netradicinėje aplinkoje susipažindinti su bibliotekininko profesija bei  bibliotekoje saugomais knygų fondais, išsirinkti įdomias knygas, atitinkančias mokinių amžių.

Bibliotekos vedėja Natalija Bartkuvienė mielai mus priėmė savo valdose. Iš pradžių ji aprodė patalpas, vėliau supažindino mokinius su bibliotekos elgesio taisyklėmis. Džiugu, jog visi septintokai žinojo, kad bibliotekoje reikia elgtis tinkamai: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Taip pat mokiniams dar buvo priminta apie knygų išdavimo ir grąžinimo tvarką.

Septintokai labai atidžiai klausėsi bibliotekos vedėjos pasakojimo apie knygų žymėjimo tvarką ir aktyviai dalyvavo linksmoje viktorinoje. Vėliau mokiniai ieškojo knygų, skirtų paaugliams. Dalis septintokų ieškojo fantastinės literatūros, kiti - nuotykių. Buvo ir tokių, kurie neapsisprendė ir pasirinko net po dvi knygas. Vienus mokinius sudomino knygos anotacija, kitus - jos viršelis, trečius - spalvingos iliustracijos.

Atsisveikinant kiekvienam mokiniui buvo įteikti knygos žymekliai, kurie jiems padės nepasiklysti skaitant įdomias ir paslaptingas knygas. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę, šypsodamiesi ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti bibliotekoje gyvenančios knygos. Bibliotekos darbuotoja pakvietė, padrąsino mokinius, kurie dar nesilanko bibliotekoje, tapti aktyviais skaitytojais. Juk jokia elektroninė erdvė nepakeis knygos.

Pamoka bibliotekoje neprailgo nei mokytojai, nei mokiniams. Padėkoję bibliotekininkei už įdomią ir naudingą pamoką, mokiniai išskubėjo į mokyklą. Grįžę į mokyklą septintokai neslėpė gerų emocijų ir žadėjo neužmiršti kelio į biblioteką. Jie įsitikino, kad bibliotekoje lankytis ir naudinga, ir įdomu. Visi nekantraudami lauks kitų prasmingų susitikimų.

 

Daiva Daukševičienė, lietuvių kalbos mokytoja