NETRADICINĖS PAMOKOS

Rugsėjo 7 dieną mūsų mokykloje vyko įvairios netradicinės veiklos. Nuo ankstyvo ryto mokytojai ir mokiniai buvo pasiruošę žaisti, spręsti kryžiažodžius, minti mįsles bei minkles, piešti, skaičiuoti, sportuoti, keliauti po paslaptingą gamtos ir socialinių mokslų pasaulį.

Pirmoji su mokiniais susitiko matematikos ir IT mokytoja Renata Šuscickaja. Įprasta manyti, kad matematika – sudėtingas, sausas, todėl nemažos dalies mokinių nemėgstamas mokslas. Tačiau net ir jį galima pateikti įdomiai, mokinius įtraukiant ne tik į užduoties sprendimą pagal formulę. Per matematikos pamoką mokiniai žaidė loginius žaidimus, sprendė įdomius uždavinius. Taip pat jų laukė mįslės ir kitos užduotys, kurias sprendžiant ugdytiniai lavino atmintį, o taip pat ir nemažai sužinojo. Pasibaigus neįprastai matematikos pamokai, mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, kuris dėsto fiziką vyresniųjų klasių mokiniams, pakvietė visus į filmo apie Nobelio premijos laureatą Albertą Einšteiną peržiūrą.
Iš Renatos Šuscickajos ir mokyklos direktoriaus estafetę perėmė anglų kalbos mokytoja Ramutė Mikelskienė. Mokiniai susiskirstė į dvi komandas ir atliko 3 linksmas edukacines užduotis. Visi labai noriai žaidė; vyravo pakili,kovinga nuotaika - juk norėjosi laimėti! Jaunieji anglų kalbos žinovai turėjo puikią galimybę patikrinti savo žinias iš jiems žinomų temų – žodyno, gramatikos ir t.t. Rezultatai nenuvylė. Užduotys buvo atliktos beveik 100 procentų. Mokiniai turėjo progą įsitikinti, kad anglų kalbos mokymasis yra labai linksmas ir reikalingas procesas, kiekvienam atveriantis naujus horizontus.

 Vėliau mokiniai pateko į lietuvių kalbos mokytojos Daivos Daukševičienės globą. Mokytoja ugdytinius pakvietė į pasakų pasaulį. Mokiniai susiskirstė į 2 grupes, sugalvojo grupės pavadinimus ir pradėjo varžytis atlikdami įvairias užduotis. Džiugu buvo žiūrėti, kokie visi buvo aktyvūs atsakinėdami į viktorinos klausimus, susijusius su pasakų personažais, stebuklingais daiktais. Dirbdami grupėse, ugdytiniai taip pat turėjo iš atskirų sakinių atkurti pasakos eiliškumą laikydamiesi įvykių chronologijos. Atlikę šią užduotį grupelių atstovai perskaitė visiems gerai žinomas pasakas. Trečioji užduotis - kryžiažodžių sprendimas - linksmiausiai nuteikė mokinius, kuriems varžytis buvo labai smagu. Mokiniai turėjo puikią galimybę pagilinti žinias apie lietuvių liaudies pasakas, papročius, tradicijas. Pamoka buvo šilta, smagi.

Nekantraudama savo susitikimo su mokiniais laukė lenkų kalbos mokytoja Irena Orlova.Ugdytiniai ir čia smagiai padirbėjo, atlikdami užduotis savo gimtąja kalba. Viktorina-konkursas prasidėjo trumpa kūrybine užduotimi „Sugalvok komandos pavadinimą“. Mokiniai atliko įvairias užduotis: sudarė sudurtinius žodžius; minė mįsles, minkles; varžėsi, kas daugiau žino lenkų rašytojų ir poetų pavardžių; sprendė kryžiažodžius; tyrinėjo piešinius ir įvardijo patarles.

Šilti susitikimai mokinių laukė ir su biologijos mokytoja Teresa Bundzevič bei dailės mokytoju Alvydu Masiu. Kas yra gyvybė? Iš ko sudarytas mūsų kūnas? Kodėl augalai žali? Apskritai, kas yra ta nuostabi ir viliojanti biologija?Į šiuos ir kitus klausimus mokiniai bandė rasti atsakymus. Per pamoką biologijos mokytoja nepateikė jokių ilgų ir sudėtingų apibrėžimų, o tik linksmus tekstus, įvairius intriguojančius faktus, trumpą atradimų chronologiją bei biologijos poveikį visiems. Visa tai darė mokinių veiklą ypač patrauklią. Su dailės mokytoja Alvydu Masiu ugdytiniai, pasitelkę fantaziją, realizavo savo svajones baltuose popieriaus lapuose.

Smagiai praleidę laiką su įvairių mokomųjų dalykų mokytojais, linksmi bei kupini įspūdžių mokiniai nuskubėjo į valgyklą pasistiprinti, vėliau - į sporto salę, iš kurios kiekvienas į namus išėjo nešinas nedidele dovanėle.

Daiva Daukševičienė,
lietuvių kalbos mokytoja