Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

Gruodžio 1 d. – pasaulinė AIDS diena, minima nuo 1988 metų. Šią dieną siekiama propaguoti brandesnį visuomenės, žiniasklaidos požiūrį į ŽIV infekciją ir su ja susijusias problemas.
           Pažymint Pasaulinę AIDS dieną visoje Lietuvoje vyko vienas skaitlingiausių prevencijos renginių – protmūšis „AIDS: geriau žinoti 2017!“. Šiais metais Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės mokiniai kartu su biologijos vyr. mokytoja Stanislava Jurgelevičiene atsiliepė į šią iniciatyvą ir panoro dalyvauti protų mūšyje. Kas gi yra protmūšis? Tai - intelektualus žaidimas, kurio metu dalyviai varžosi, kas greičiau atsakys į klausimus apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymą, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Susibūrę į 2 komandas mokiniai labai aktyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus.

           Dalyvaudami protmūšyje - „AIDS: geriau žinoti 17“ mokiniai praplėtė turimas žinias, sužinojo,  kodėl nepavyksta sustabdyti ŽIV epidemijos, kokie mitai vis dar gaubia AIDS ir ŽIV, kodėl ŽIV plinta pasaulyje ir Lietuvoje. AIDS išlieka opi problema sveikatos kontekste, apie kurią būtina informuoti visuomenę. Deja, tenka konstatuoti, kad sergančių AIDS ir nešiojančių ŽIV tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje daugėja. Mes tikimės, kad tokie prevenciniai renginiai paskatins suaugusiuosius ir  nepilnamečius susirūpinti brangiausiu žmogaus turtu – gyvybe.

Dėkojame Užkrečiamų ligų ir AIDS centrui už paruoštas įdomias užduotis.

Stanislava Jurgelevičienė,

biologijos vyr. mokytoja