Pažintis su Sankt Peterburgu

Prieš pat naujus mokslo metus, rugpjūčio 19-24 d., mūsų mokyklos mokytojai, mokiniai ir tėvai viešėjo Sankt Peterburge. 36 asmenų delegacija vyko atsakomojo vizito į Adomo Mickevičiaus mokyklą, su kuria prieš kelis metus užmegzti draugiški santykiai ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Praėjusių metų gruodį svečiai iš Sankt Peterburgo lankėsi Senuosiuose Trakuose. Jie susipažino su katalikiškomis Šv. Kalėdų tradicijomis Lietuvoje bei Adomo Mickevičiaus, kurio vardu pavadinta jų mokykla, gyvenimu Lietuvoje. Picture 130.jpg

Žinoma, Sankt Peterburgas – ne Vilnius, ten gyventojų daugiau nei visoje Lietuvoje.  Sankt Peterburgas -  antrasis pagal dydį Rusijos miestas, ketvirtasis pagal dydį Europos miestas ir pats šiauriausias milijoninis miestas. Sankt Peterburge yra Rusijos mokslų akademijos centras, daug mokslo institutų, 43 aukštosios mokyklos, 16 profesionalių teatrų, didelės bibliotekos, 43 muziejai. Tad turint omeny šiuos skaičius, per kelias dienas mūsiškiams teko atlaikyti įtemptą kultūrinę programą. Kelionės ir lankytinų objektų maršrutą, atsižvelgdama į svečių pageidavimus, sudarė Adomo Mickevičiaus mokyklos mokytoja, projekto iniciatorė Irena Bestuževa. Pasak mūsų mokyklos pavaduotojos Alinos Sobolevskos, I. Bestuževa atskleidė magišką miesto grožį ir nepaliko jam abejingų.

Pirmąją dieną delegacijos iš Lietuvos laukė apžvalginė ekskursija autobusu. Aplankytas  Petropavlovsko tvirtovės kompleksas, Rusijos carų kapavietės, rusų klasiko Fiodoro Dostojevskio muziejus. Ypač daug malonių įspūdžių paliko pažintis su naktiniu Sankt Peterburgu plaukiant laivu Nevos upe.

Antra diena buvo paskirta rusiškojo Versalio – Peterhofo – lankymui. Tai caro Petro I-ojo vasaros rezidencija, užimanti daugiau nei 1000 hektarų. Peterhofas – tikras architektūros stebuklas, kuriame atsiveria carų rūmai su sodais, fontanais ir graikų bei romėnų mitologijos personažus vaizduojančiomis skulptūromis.

Trečiąją dieną sentrakiečiai lankėsi Ermitaže. Tai vienas didžiausių ir seniausių muziejų pasaulyje, Jekaterinos II-osios įkurtas 1764 m. ir visuomenei atvertas nuo 1852 m. Jame yra daugiau kaip 350 salių ir apie 60 000 eksponatų. Jo archyvuose yra 3 milijonai įvairių objektų. Taip pat yra archeologinių eksponatų ir Luvro Europos klasikinis menas: žymiausių olandų ir prancūzų dailininkų Rembranto, Rubenso ir kitų dailininkų paveikslai. Ermitaže yra ir UNESCO Pasaulio kultūros paminklinės vertybės, eksponuojama daugybė graikų ir romėnų skulptūrų nuo

XII a.

Paskutiniąją dieną svečiai iš Lietuvos pamatė Sankt Peterburgo priemiestyje esantį rūmų ir parkų ansamblį – Carskoje selo, Carskosielskij Licej muziejus, kuriame mokėsi Aleksandras Puškinas.

Mūsų mokyklos mokiniai, dalyvaudami įvairiuose projektuose, jau yra pabuvoję tokiuose vakarų Europos miestuose kaip Berlynas, Londonas, Paryžius, tačiau Rytai iki šiol buvo pažįstami tik iš žemėlapių. Kelionė tiek vaikams, tiek suaugusiesiems paliko neišdildomų prisiminimų ir begalinį norą sugrįžti į Sankt Peterburgą  darkart.

 

 

                                                                                                            Irena Stefanovič