Pradedamas įgyvendinti projektas „Protėvių dvasia gyvuoja mūsų širdyse“

Trakų rajono kultūros rūmai nuo šių metų kovo mėnesio pradėjo įgyvendinti savo inicijuotą ir organizuotą dvišalį tarptautinį projektą „Protėvių dvasia gyvuoja mūsų širdyse“.
 
Pagrindinis šio projekto tikslas - šalies ir Europos lygmenyje pristatyti savo regiono kultūrinį paveldą, išsaugoti jo identitetą ir perduoti jį jaunajai kartai. Taip pat šiuo projektu siekiama pristatyti savo krašto kultūrą, jos spalvingumą ir unikalumą, gamtos grožį ir kulinarinį paveldą.

Amatininkai iš Trakų ir Lydos regionų organizavo amatų dirbtuves Trakų rajono švietimo įstaigose ir pateikė labiausiai šį kraštą atspindinčius kultūros ypatumus. Balandžio 9-10 d. amatų dirbtuvės veikė Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje. Kiekvienai klasei organizuoti skirtingi užsiėmimai, pritaikyti pagal vaikų amžių, tad smagiai bendraudami senuosius amatus išbandė ir pradinukai, ir vyresniųjų klasių mokiniai. Vaikai mokėsi margučių marginimo, karpinių, pynimo iš šiaudų, keramikos paslapčių, gamino darbelius iš siūlų. Užsiėmimų metu vaikai džiaugėsi naujaisiais mokytojais, kurie atskleidė kitokį  kūrybinį pasaulį. Laikas kartu kuriant prabėgo nepastebimai. Čia pat klasėse eksponuoti mokinių pagaminti dirbiniai.

Nors mokykloje mokomasi dailės ir technologijų, tačiau šie užsiėmimai praturtino mokinius, suteikė naujų žinių, padėjo atskleisti kūrybines išgales ir suprasti meną, kaip aktualią gyvenimo dalį, saviraiškos ir bendravimo būdą.