PRADINUKŲ IŠVYKA Į VISAGINĄ

Sugrįžę į mokyklą po Velykų atostogų, pradinių klasių mokiniai ir du 5 klasės berniukai su nekantrumu laukė ateinančio trečiadienio, balandžio 11-osios dienos. Tą dieną buvo numatyta išvyka į Visaginą. Vaikams tai buvo pirmoji tolima kelionė su klasės draugais ir mokytojais, todėl ruošėsi jai labai atsakingai ir su dideliu džiaugsmu.

Nors išvykimas buvo numatytas 7.00 val. ryto ir kelionė į vieną pusę truko 3 valandas, tačiau visų nuotaika buvo labai gera, pozityvios energijos pakako visai dienai. 10.00 val. atvykome į Visaginą, kur mūsų jau laukė ,,Gerosios vilties“ progimnazijos pradinukai ir visa mokyklos bendruomenė. Šeimininkai pasitiko mus su daina ir pyragu, o vėliau palydėjo į koncertų salę. Scenoje vaikai  pristatė stačiatikių senąsias Velykų šventės tradicijas ir papročius. Po šventinio koncerto buvome palydėti į pradinių klasių patalpas, kur vaikai turėjo galimybę tarpusavyje susipažinti, žaisdami Velykų šventės žaidimus bei vaišindamiesi tradiciniais šios šventės patiekalais.

Po renginio, vykusio mokykloje, mokytojai ir vaikai pasivaikščiojo po Visagino miestą, susipažino su jo istorija, aplankė Ignalinos AE informacijos centrą. Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos pakviesti dar 2017 metų gruodžio mėnesį pasirašėme bendradarbiavimo sutartį ir sutikome dalyvauti Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos vyriausybės Kultūros projekte ,,Atverk širdelę šventei“, skatinančiame tautinių mažumų kultūrų plėtotę. Projekte dalyvauja Visagino ,,Gerosios vilties“ rusų progimnazijos, Kauno VDU ,,Atžalyno“ lietuvių progimnazijos ir Trakų r. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės lenkų mokyklos pradinių klasių mokiniai.

Išvyka į Visaginą – tai pirmasis projekto etapas. Gegužę trijų mokyklų susitikimas yra numatytas mūsų mokykloje, o rudenį – Kaune. Džiaugiamės, kad dalyvaudami projekte mokiniai bus įtraukti į įvairias kultūrines, pažintines, edukacines veiklas bei supažindinti su Lietuvoje gyvenančių tautų kultūra, papročiais ir tradicijomis. Išvyka į Visaginą buvo labai smagi, įdomi bei informatyvi. Dėkojame „Gerosios vilties“ progimnazijos bendruomenei už bendravimą, bendradarbiavimą ir svetingumą.

Elvyra Lavrukaitienė,

pradinio ugdymo vyr.  mokytoja