Profesionalaus meno sklaidos projektas „Kultūros ratai 2014“ Senuosiuose Trakuose

Trakų kultūros rūmai vykdo profesionalaus meno sklaidos projektą „Kultūros ratai 2014“. Organizatoriai „Kultūros ratais“ siekia, kad ir atokesnes rajono vietas pasiektų žinomų profesionalių menininkų balsai, kad vietos žmonės, negalintys nuvykti į didžiuosius šalies miestus, galėtų prie jų prisiliesti, pabendrauti, kartu išgyventi stebuklingą meno jėgos magiją. Nuo rugsėjo mėnesio projektas keliauja po Trakų rajono atokiausias vietas.

Spalio 16 d. projektas pasiekė ir Senuosius Trakus. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje viešėjo nacionalinės kultūros ir meno premijų laureatai dainininkė Veronika Povilionienė ir saksofonistas Petras Vyšniauskas.

Stiprus ir įtaigus Veronikos Povilionienės balsas itin išraiškingai atskleidė giesmių bei sutartinių melodiką, dermes bei intonacijas. Dainininkė ne tik džiugino publiką unikaliomis lietuvių liaudies dainomis, bet ir kvietė pritarti sutartinėms.

Petro Vyšniausko kūrinių atlikimas tarsi užbūrė kiekvieną žiūrovą esantį salėje. Labiausiai publika liko sužavėta tuo, kaip žymusis atlikėjas, perpratęs savo instrumento technines galimybes, taip virtuoziškai privertė saksofoną kalbėti, dainuoti, šaukti...   

Atlikėjų dainuojamų ir grojamų kūrinių garsai pasiekė kiekvieno klausytojo širdį ir mintis.

 

Elvyra Lavrukaitienė