Projektas „Sužinok, patirk, išbandyk“

Kasmet Trakų rajono ugdymo institucijų mokiniai dalyvauja Všį Trakų švietimo centro organizuojamuose projektuose. Šiemet šio centro organizuotame projekte „Sužinok, patirk, išbandyk“, kurį finansuoja Lietuvos mokinių neformaliojo vaikų švietimo centras, dalyvavo ir mūsų mokyklos 7 ir 8 kl. mokiniai. Projekto tikslas - ugdyti mokinių tarpusavio bendradarbiavimo įgūdžius, puoselėti bendražmogiškąsias vertybes, skatinti ekologinį gyvenimo būdą vykdant edukacines veiklas.

           Tad spalio 24 d., lydimi chemijos vyr. mokytojos V. Kasperavičiūtės, septintokai ir aštuntokai turėjo progą pasijusti tikrais mokslininkais: Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos laboratorijoje mokiniai atliko praktinį darbą „Maisto medžiagų – baltymų, gliukozės, krakmolo, riebalų atpažinimas“. Vadovaujant Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos biologijos mokytojai ekspertei Sigitai Zalitienei, mokiniai  grupėse atliko darbus, stebėjo, tyrinėjo. Mokiniai ištyrė maisto produktuose esančias organines medžiagas (riebalus, baltymus, krakmolą ir gliukozę) cheminiais ir organoleptiniais metodais (tai medžiagų savybių tyrimas pasitelkiant jutimo organus). Visos veiklos buvo naudingas, nes  suteikė naujų žinių ir įgūdžių. Mokiniai buvo sužavėti laboratorine įranga ir jaučiasi  dėkingi už galimybę lavinti praktinius įgūdžius.

           Po darbų aptarimo ir refleksijos sočiai papietavę visi keliavo į nepakartojamo grožio Užutrakio dvarą. Lydimi gido mokiniai sužinojome daug įdomios ir prasmingos informacijos apie dvarą. Laikas neprailgo. Kupini  gerų emocijų,  naujų patyrimų ir įspūdžių ugdytiniai grįžo  į savo mokyklą. Lapkričio mėnesį į laboratoriją vyks kita mokinių grupė. Sėkmės jiems! Smagu ir naudinga bendradarbiauti.

                                           Vida Kasperavičiūtė,
chemijos  vyr. mokytoja