Rezultatyvus stalo teniso sezono užbaigimas

Užbaigiant aktyvų sporto sezoną birželio mėnesį Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje organizuota stalo teniso stovykla. Intensyvias treniruotes dukart per dieną lankė dvylika 3-10 kl. mokinių. Sporto stovykla truko 10 dienų. Jai vadovavo Trakų kūno kultūros ir sporto centro treneris Romualdas Gžybovskis ir Senųjų Trakų A. Stelmachovskio pagrindinės mokyklos stalo teniso būrelio vadovė Galina Grinevič.

Stalo tenisas – prioritetinė sporto šaka mokykloje, turinti gilias tradicijas. Čia jau 10 metų organizuojamas tarptautinis stalo teniso turnyras, į kurį suvažiuoja ne tik Lietuvos, bet ir Lenkijos sporto klubų stalo tenisininkai, teisėjauja respublikinio lygio teisėjai. Norinčių lankyti stalo teniso būrelį mokykloje gretos nuolat auga. Siekdami tobulinti stalo teniso įgūdžius, užsiėmimus pradeda lankyti jau pradinukai. Penkios stalo teniso komandos dalyvauja Lietuvos stalo teniso asociacijos lygose ir jų žaidėjai užima aukštus reitingus respublikoje.

Viena iš pagrindinių stalo teniso stovyklos krypčių yra sportinio meistriškumo ugdymas, reikalingas sporto aukštumoms pasiekti - nuo paprastos fizinės veiklos sportas pirmiausia skiriasi tuo, jog turi tikslą. Įgytą meistriškumą jaunieji sportininkai pademonstravo Riešės sporto klubo stalo teniso tunyre ir tarptautinėse XIV pasaulio lenkų mokyklinio jaunimo Jano Stypulos žaidynėse Lomžoje. Riešėje vykusiame IV Riešės stalo teniso gimtadienio turnyre dalyvavo apie 80 dalyvių iš Vilniaus, Šalčininkų, Eišiškių Mickūnų, Kauno sporto klubų. Jame Senųjų Trakų stalo tenisininkai pasirodė rezultatyviai – pelnė tris prizinius medalius už II ir III vietas. Garbingai Trakų rajonui Senųjų Trakų komanda atstovavo ir Lenkijoje vykusiose žaidynėse. Lomžoje sportininkai užėmė I vietą ir grįžo su nugalėtojų taure. Pasak trenerio R. Gžybovskio, labiausiai vaikus motyvuoja ir įkvepia pergalės. Nors sakoma, kad svarbu ne laimėti, bet dalyvauti, laimėti sporte – labai džiugu. Sportuojant visada siekiama tam tikrų rezultatų ar iš anksto užsibrėžtų tikslų. Juk sportas – tai varžybos.

Kita svarbi stovyklos kryptis – vaikų užimtumas ir jų fizinio aktyvumo skatinimas atostogų metu. Svarbu nuolat palaikyti fizinę formą, jei norima pasiekti gerų rezultatų. Tačiau ir be fizinės sveikatos sportas suteikia daug naudos: ugdo valią, ryžtą ir užsispyrimą. Jis padeda labiau pasitikėti savimi, leidžia jausti didesnę kūno ir savęs paties kontrolę, o šios savybės neabejotinai padeda ne tik sporte, bet ir mokymesi. Treneris Romualdas Gžybovskis džiaugiasi, kad kitais mokslo metais sporto sezoną Senųjų Trakų stalo tenisininkų komanda pradės gerai techniškai pasirengusi. Dar šios vasaros pabaigoje 5 sportininkai dalyvaus stalo teniso stovykloje Dauguose, kur patobulins savo įgūdžius ir kitą sezoną skins naujas pergales.

 

 

Irena Stefanovič