RUGSĖJO 1-OSIOS ŠVENTĖ

Gelsvus lapus rudens vėjas neša,
Laukus gaivina rudenio tyla.
Ir vėl tave, atėjusį į klasę,
Kasryt pasveikins tavo mokykla...

Į žemę atėjo ruduo. Gatves nukloja vaikų šurmulys, gėlių žiedai. Mokyklos prisipildo gyvybės, vaikų juoko. Rugsėjo 1-osios skambutis vėl sukvietė į mokyklą mokinius, jų tėvelius ir mokytojus. Mokslo ir žinių šventė prasidėjo šv. Mišiomis Senųjų Trakų bažnyčioje. Mokyklos administracija, mokinių tėveliai, mokytojai ir mokiniai drauge meldė išminties, jėgų mylėti taip, kaip Viešpats pamilo.

Po mišių mokyklos kieme susirinko visa mokyklos bendruomenė. Šventė buvo pradėta iškilmingu mokyklos vėliavos įnešimu. Nuskambėjus Lietuvos Respublikos himnui, tradiciškai patys vyriausieji, dešimtokai, garbingai pradėjo naujųjų mokslo metų šventę, kuri jiems šioje mokykloje jau paskutinė. Mokyklos direktorius Romuald Gžybovski palinkėjo visiems gerų mokslo metų, sėkmės žengiant žinių keliu, atsakomybės, o mokytojams kūrybingumo ir kantrybės linkėjo garbūs svečiai - Trakų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Marija Puč ir Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič.

Labiausiai šį rytą jaudinasi ikimokyklinės grupės vaikai ir, aišku, pirmokai. Mokyklos direktorius Romuald Gžybovski pirmokėliams iškilmingai įteikė pasus, liudijančius, kad jie nuo šiol jau tikri mokiniai. Jis palinkėjo pirmokams užaugti dorais Lietuvos Respublikos piliečiais. Mažiausiems mokinukams buvo įteiktos taip pat ir dovanos – mokyklinės kuprinės, kuriose puikavosi mokykliniam gyvenimui reikalingos mokymo priemonės. Dovanomis pasirūpino Lietuvos lenkų mokyklų mokytojų draugija „Macierz szkolna”.

 Iškilmingai šventės daliai pasibaigus, mokiniai su klasių auklėtojais ir tėveliais susirinko į klases pirmajai klasės valandėlei. Per vasarą bėgioję, lakstę, dūkę, stovyklavę, dirbę, skaitę knygas, o gal ir prie kompiuterių sėdėję, vieni kitų pasiilgę mokiniai ir mokytojai skubėjo dalintis įspūdžiais, naujienomis, gera šventine nuotaika.

Mokslo ir žinių dienos šventė baigėsi. Dar ilgai mokykloje aidėjo juokas, blyksėjo fotoaparatai, mokytojų rankose žydėjo rudeninės gėlės. Mokslo metai prasidėjo! Tikėkimės, kad jie mūsų mokyklai bus geri! Linkime mokiniams gerų įvertinimų, šiltų mokytojų šypsenų, gerai praleisto laiko, mokytojams - puikios sveikatos, įkvėpimo bei žingeidžių vaikų. Su Rugsėjo 1-ąja!!!

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos mokytoja