Rusų kalbos mylėtojų konkursas

Vasario 25 d. Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje vyko III-iasis rajoninis 8 klasių rusų kalbos konkursas. Direktoriaus pavaduotoja ir rusų kalbos mokytoja Alina Sobolevska prieš trejus metus sumanė organizuoti šį konkursą siekdama ugdyti mokinių domėjimąsi turtinga rusų kultūra ir kalba. Šiemet konkurse dalyvavo 21 mokinys iš šešių rajono mokyklų: Trakų vidurinės mokyklos, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijos, Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos, Rūdiškių gimnazijos ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos.

Mokiniai pusantros valandos rašė testą, kuriuo buvo tikrinama mokinių kalbinė kompetencija tema „Rusijos stebuklai“. Pernai Rusijos televizijos kanalai, laikraščiai ir radijo stotys paskelbė apklausą, kokie šalies teritorijoje esantys gamtos ir žmogaus rankų sukurti objektai yra labiausiai vertinami. Per tris konkurso etapus internetu balsavo daugiau kaip 25 mln. rusų, o kiekvieno federalinės srities gyventojai galėjo siūlyti savo objektus. Balsuojant išrinkti šie septyni įspūdingiausi Rusijos stebuklai: Geizerių slėnis Kamčiatkoje, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Baikalo ežeras, laikomas giliausiu ežeru pasaulyje, Peterhofo rūmai - labiausiai pamėgta lankytina vieta visoje Rusijoje, „Mansijsko balvonai“ - vėjo erozijos sukurti akmens stulpai, Vasilijaus Palaimintojo cerkvė Kremliuje, Mamajevo kurganas ir Elbruso kalnas - aukščiausias taškas Rusijoje.

Susirinkusius rusų kalbos mylėtojus pasveikino Rusijos Federacijos ambasados atstovas Zaur Letifov. Jis nuoširdžiai stebėjosi, kiek daug kalbų moka mokiniai: lietuvių, rusų, lenkų, anglų. Į konkurso atidarymą atvyko ir Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus reikalų vyriausioji specialistė, užsienio kalbų metodinių grupių kuratorė Regina Žukienė. Ji džiaugėsi, kad kūrybingos mokytojos Alinos Sobolevskos dėka atsirado ir rajoninis rusų kalbos konkursas. Linkėdama sėkmės, Regina Žukienė kiekvienam dalyviui įteikė po tušinuką su Trakų rajono savivaldybės logotipu ir atšvaitą, o konkurso organizatorei - mielą atminimo dovanėlę.

Šių metų rusų kalbos konkurse prizines vietas užėmė mokiniai beveik iš visų užsiregistravusiųjų mokyklų. I vietą užėmė Sabina Narkevič (Trakų r. Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinė mokykla, mokytoja Leokadija Kurilionok). II vietą pasidalijo du aštuntokai: Robert Bareiša (Trakų vidurinė mokykla, mokytoja Jelena Rulavičienė) ir Julija Božičko (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Valentina Bondarenko), III vietą – trys mokiniai: Henrik Kaleda (Trakų r. Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinė mokykla, mokytoja Leokadija Kurilionok), Vilena Jančevska (Rūdiškių gimnazija, mokytoja Valentina Bondarenko), Kristina Terentjeva (Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija, mokytoja Emilija Lavrinovič).

Jau trejus metus konkursą remia Rusijos Federacijos ambasada, dovanodama nugalėtojams ir dalyviams vertingų knygų rusų kalba. Šiemet rėmėjų gretas papildė Lietuvos Rusų dramos teatras, laimėtojams skirdamas pakvietimus į spektaklius kovo mėnesį. Konkurso organizatorė Alina Sobolevska džiaugėsi, kad susidomėjimas konkursu ne slopsta, o tik auga. Jos įsitikinimu, rusų kalbos svarba yra neginčijama, juk tai yra labiausiai paplitusi Rytų Europoje ir Azijoje kalba. Ją kaip gimtąją arba antrąją kalbą skirtingais skaičiavimais vartoja 300-320 milijonų žmonių. Be to, rusų kalba taip pat yra viena iš 6 oficialių JTO kalbų.

                                                                                                                                        

 

 IMG_1303.jpg

IMG_1304.jpg  

IMG_1317.jpg

IMG_1314.jpg  

IMG_1316.jpg  

  IMG_1300.jpg

 

Irena Stefanovič