Šeimos šventė Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje

 
Gegužės 15 d. švenčiama Tarptautinė šeimos diena. Ši tradicija prieš kelerius metus atsirado ir Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinėje mokykloje. Gegužės 26 d. vakarą mokyklos salėje būriavosi dešimtys žiūrovų. Tėveliai, broliukai, sesutės, seneliai susirinko į tradicinį, užbaigiamąjį mokslo metų renginį, apjungiantį Motinos, Vaikų gynimo ir Tėvo dienas. Renginyje svečiavosi ir Senųjų Trakų seniūnė Ana Ingelevič.
 
Atgaiva sielai

Be jokios abejonės, šeima labiausiai lemia vaiko asmenybės formavimąsi, tačiau šią misiją tęsia ir mokykla. Čia taip pat puoselėjamos kultūros vertybės, požiūris į pasaulį, formuojami socialiniai santykiai. Tad svarbiausias šios šventės tikslas – sukurti galimybę artimiausiems žmonėms pabūti kartu, pamiršti kasdienos rutiną ir dovanoti savo šeimai, draugams ir aplinkiniams džiugesį, bendravimo džiaugsmą. Šiais laikais žmonės gyvena labai intensyviai, dažnai jaučiasi pavargę ir fiziškai, ir dvasiškai, tad šventės tampa svarbiausia ir labai laukiama diena, tikra atgaiva sielai. Ypač kai pagrindiniai artistai yra pačių atžalos.

 Spalvingas koncertas tėveliams

Vaikai savo artimiesiems dovanojo net dviejų valandų meninę programą. Šiais metais ji buvo kaip niekad spalvinga: ir dainos, ir šokiai, ir vaidinimai, ir eilės. Šeimos šventės idėja pirmiausia atsirado kaip pradinių klasių renginys, tačiau ilgainiui ji tapo visos mokyklos didžiausia švente. Kasmet koncerto programa tampa vis įdomesnė, turtingesnė, atsiranda naujovių. Viena iš jų - linksmos užduotys bei žaidimai tėvams. Tokiu būdu vaikai turėjo galimybę šiek tiek atsikvėpti tarp pasirodymų, o tėveliai – parodyti savo sumanumą, erudiciją, šmaikštumą.

Šventę pradėjo patys mažiausieji – priešmokyklinukai bei pradinukai. Ne vieną salėje sujaudino mažylių eiliuoti sveikinimai savo tėveliams. Įspūdingas buvo mokyklos ansamblio „Vaivorykštė“ („Tęcza“) pasirodymas. Jo vadovės muzikos mokytoja Lilija Kieras ir šokių būrelio vadovė Elvyra Lavrukaitienė paįvairino repertuarą skirtingo žanro kūriniais. Be to, kiekvienam pasirodymui apgalvotas ir sceninis įvaizdis. Mokiniai dainavo linksmas ir nuotaikingas daineles, šoko liaudies ir šiuolaikinius šokius. Neįmanoma nepastebėti, kaip auga vaikų profesionalumas, artistiškumas, kaip meistriškai ir greitai jie sugeba nusimesti vienus apdarus ir pasiruošti kitam pasirodymui.

Šeimos šventė – tai renginys, kur mokiniai atskleidžia įvairius savo gebėjimus, parodo geriausia, ko išmoko per visus mokslo metus. Koncerte sužibėjo ne viena „žvaigždutė“, t.y. konkursų nugalėtojai. 3 kl. mokinė Beata Ugrevič atliko konkursinę dainą „Tajemniczy strych“ („Paslaptinga palėpė“), kuri laimėjo III vietą XII-ajame vaikų ir jaunimo lenkų dainų festivalyje Vilniuje. 7 kl. mokinė Julita Fominova ir 8 kl. mokinė Greta Okunevič padeklamavo savo kūrybos eiliuotas pasakas be galo bendrine lietuvių kalba ir žemaičių bei aukštaičių tarmėmis. Šie linksmi kūrinėliai paimti iš knygelės, kurtos drauge su Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos mokiniais. Knygelė pripažinta laureate rajono projektinių darbų konkurse literatūrinių projektų grupėje. Angliškai tėveliams eiles deklamavo 3 kl. mokinės Magdalena Jaroslavska ir Kamilia Fominova, kurios taip pat užėmė prizinę vietą rajoniniame anglų kalbos meninio skaitymo konkurse.

Šventę pagyvino neseniai suburtas mokytojų ir mamų ansamblis, dažnai papuošiantis mokyklos renginius. Ypač sužavėjo jų atliekama daina „Vilniaus valsas“, kurios fone valsą šoko mokyklos pasididžiavimas – sportinius šokius lankantys Raimond Baranovski ir jo partnerė Kamilia Fominova. Daug ovacijų sulaukė ir Senųjų Trakų merginų gatvės šokių grupė „Insieme“, vadovaujama dviejų buvusių mokyklos auklėtinių. Dinamiškas, ekspresyvus merginų šokis nepaliko abejingų.

Padėka tėveliams

Visos koncerte skambėjusios dainos, deklamuoti eilėraščiai buvo skirti artimiausiems, mylimiausiems žmonėms – mamoms, tėčiams, seneliams, sesutėms ir broliukams. Žmonėms visame pasaulyje reikia šeimos – nepaisant to, kokią vietą jie užima visuomenėje. Daugumai šeima – saugumo ir laimės vieta, kur visi išmoksta solidariai gyventi. Sakydamas baigiamąjį žodį mokyklos direktorius Romuald Gžybovski pabrėžė, kaip svarbu tėvams puoselėti artimą ryšį su vaikais, nes tik šeima yra ta vieta, kur visada rasi paduodą, patarimą, palaikymą.

 Zdjecia 2 trymestr 007.jpg

 Zdjecia 2 trymestr 017.jpg

 Zdjecia 2 trymestr 024.jpg

 Zdjecia 2 trymestr 030.jpg

 Zdjecia 2 trymestr 009.jpg

 Zdjecia 2 trymestr 038.jpg

 
Irena Stefanovič