Šimtadienis Senųjų Trakų pagrindinėje mokykloje

Vasaris – tai mėnuo, kada mokyklose vyksta viena įsimintiniausių mokyklos švenčių –  šimtadienis. 100 dienų iki svarbaus įvykio abituriento ar baigiamosios klasės mokinio gyvenime - egzaminų. 

          Vasario 5 d. šimtą dienų iki pirmųjų savo gyvenime egzaminų šventė ir Senųjų Trakų pagrindinės mokyklos dešimtokai bei 8-9 kl. mokiniai. 10 kl. mokiniams ši diena tarsi stotelė - metas susikaupti ir gilinti savo žinias, tačiau prieš tai dar privaloma paskutinį kartą pasinerti į linksmybes. 

          Nuo polonezo iki linksmų  inscenizacijų 

          Kaip ir visose lenkų mokyklose, šimtadienis prasidėjo iškilmingu polonezo šokiu. Dar niekad dešimtokų veidai nebuvo tokie susikaupę. Rodos, jie pirmąsyk būtų suvokę artėjančių mokslo išbandymų svarbą ir rimtumą, o tėveliai ir mokytojai – staiga pamatę, kokie suaugę jų vaikai, tuoj pakilsiantys naujiems skrydžiams.

          Dešimtokams ši šventė, tapusi gražia mokyklos tradicija, turi savitą prasmę, devintokams –  tai galimybė vyresnėliams pademonstruoti savo šmaikštumą, išradingumą ir surengti jiems nepamirštamą šventę. Visus žiūrovus ypač pralinksmino 8-9 kl. mokinių taiklūs eilėraštukai apie dešimtokus ir vaidinimas apie nerūpestingą jų gyvenimą. Vaidinime save atpažinti galėjo ir mokyklos direktorius Romuald Gžybovski, dėstantis fiziką, ir muzikos bei geografijos mokytoja, 10 kl. mokinių auklėtoja Lilija Kieras. Likusieji mokytojai smagiai iš savęs pasijuokė klausydamiesi dešimtokų sukurtų ketureilių apie juos.

          Simbolinę reikšmę šimtadienio šventėje turi mokyklos rakto perdavimas bei testamento skaitymas jaunesniosios klasės mokiniams – netrukus šie taps mokyklos šeimininkais. Atlaikę mokyklos šeimininkų atributų ceremoniją, devintokai prisiekė visada su išskėstomis rankomis sutikti buvusius dešimtokus.  

          Nuoširdūs linkėjimai dešimtokams 
 

      Šimtadienis – tai tarsi paskutinis stabtelėjimas prieš laukiančius darbus, kasmet keliantis jaudulį ir malonių rūpesčių dešimtokams bei jiems nepakartojamų akimirkų besistengiantiems sukurti devintokams, tėvams ir mokytojams. Tėvai su pasididžiavimu žiūri į savo suaugančias atžalas, mokytojai žvelgia į juos su nostalgija.

      Renginyje nuoširdžius sveikinimus ir linkėjimus dešimtokams išsakė mokyklos pavaduotoja Alina Sobolevska, 10 kl. auklėtoja Lilija Kieras. Alinos Sobolevskos nuomone, šimtadienis turėtų likti gražia mokyklos tradicija. Mokiniams, eisiantiems į vidurinę mokyklą, šis renginys – puiki repeticija prieš „tikrąjį“ šimtadienį, o kai kuriems – vienintelis jų gyvenime šimtadienis.  
 

                              Irena Stefanovič