Svečiavosi Trakų policininkai – mūsų mokyklos draugai

Spalio 23 d. mūsų mokykloje lankėsi Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai. Vyresnioji specialistė  Vlada Černienė pravedė dvi paskaitas – 5-6 klasių mokiniams ir 7-10 klasių mokiniams.  Jaunesniajai moksleivių grupei prevencinės paskaitos tikslas buvo pristatyti policiją kaip visuomenės draugą, į kurį galimą kreiptis iškilus bet kokiam pavojui. Be to mokiniams buvo primintos saugaus elgesio keliuose taisyklės, tiek keliaujant automobiliu, važiuojant dviračiu, tiek einant pėstute. Vyresnieji mokiniai išgirdo daug naudingos informacijos ir paaiškinimų apie baudžiamojo bei administracinio kodekso taikymo nuostatas bei nepilnamečių atsakomybę už teisės pažeidimus. Taip pat mokiniai daugiau sužinojo apie elektroninių patyčių problemą. Vyresnioji specialistė V. Černienė vaikams aiškino, kaip elgtis ir kur reikia kreiptis, jei internete rasti vaizdai ar informacija apie vaiką šokiruoja, „draugų“ komentarai ar paskelbtos nuotraukos, filmuota medžiaga – įskaudina. Su mokiniais vyko diskusija, kokia turėtų būti  bendravimo internetu kultūra ir kokios gali būti skaudžios pasekmės nesaugiai bendraujant elektroninėje erdvėje. Priminė, kad beatodairiškai ir atvirai bendraujant su nepažįstamais žmonėmis, viešai apie save pasakojant ir skelbiant netinkamas nuotraukas, galima pakliūti į nusikaltėlių spąstus.

Paskaitos buvo tikrai naudingos, buvo demonstruojama įdomi, prevencinio pobūdžio vaizdinė medžiaga. Po paskaitos mokiniai pareigūnams noriai uždavė jiems rūpimus klausimus ir gavo išsamius atsakymus.

Dėkojame Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus prevencijos poskyrio pareigūnams už bendradarbiavimą  ir  prevencines pamokas mūsų vaikams ir jaunimui.

Informaciją parengė Edita Rumbutė