Tarptautinė gimtosios kalbos diena paminėta kartu su svečiais iš Suvalkijos

Vasario 19-ąją mūsų mokykloje paminėta Tarptautinė gimtosios kalbos diena. Prieš septynerius metus Jungtinės Tautos vasario 21-ąją paskelbė Tarptautine gimtosios kalbos dienos diena, siekiant atkreipti dėmesį į savo gimtąją kalbą ir priminti apie jos puoselėjimo svarbą.

Gimtosios kalbos dieną paminėjome ne vieni: į renginį atvyko ir svečių iš Vilkaviškio r. Virbalio pagrindinės mokyklos. Su šia mokykla prieš metus užsimezgė gražus bendradarbiavimas įgyvendinant  edukacinių veiklų projektą ,,Būkime kartu". Dvi mokyklos taip susidraugavo, kad net ir pasibaigus projektui nutarė pratęsti bendravimą. Lapkričio mėnesį mūsų mokyklos mokiniai lankėsi Virbalyje netradicinėje kalbų dienoje, kur pristatė savo parengtą programą, o mokyklų vadovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį.

Mūsų mokyklos mokinių gimtoji kalba – lenkų, todėl Gimtosios kalbos diena buvo skirta lenkų ir lietuvių kalboms. Svečiams nuskambėjo mūsų mokinių atlikta lenkiška daina apie draugystę, lenkų kalbos mokytoja supažindino su lenkų kalbos ypatybėmis, tuo tarpu mokiniai iš Virbalio pradžiugino mus Salomėjos Nėries poema "Eglė žalčių karalienė", perskaityta suvalkietiška tarme.  Renginio akcentu tapo pastaruoju metu išpopuliarėjęs žaidimas "Protų mūšis".  Trys komandos varžėsi dėl lietuvių kalbos ir literatūros žinovų titulo. Ne visi "Protų mūšio" klausimai reikalavo konkrečių faktų, reikėjo pasitelkti ir loginį mąstymą. Dalyviai atsakinėjo į bendruosius, vaizdo ir  muzikinius klausimus. Visos komandos pademonstravo maksimalų susikaupimą ir džiugino savo žiniomis bei įžvalgomis. Vis dėlto geriausiai pasisekė tik vienai, kuriai nedideliu taškų skirtumu nusileido likusios dvi. Po žaidimo visus lydėjo gera nuotaika, naujų žinių lavina ir azartas varžytis intelektualioje kovoje.

 Po renginio dar buvo numatytas apsilankymas dirbtuvėje  pas Senųjų Trakų tautodailininkus Ališauskus. Menininkė Dalia Ališauskienė įdomiai papasakojo mokiniams apie senąsias drožybos tradicijas bei savo gaminamus medinaičius.

Renginys, skirtas Gimtosios kalbos dienai, iš tiesų išėjo už kalbos pažinimo ribų, nes jo metu mokiniai ne tik pasisėmė žinių apie kalbą, bet ir sužinojo apie lietuvių paveldą, o svarbiausia - pabendravo su savo bendraamžiais iš kito Lietuvos regiono, mokydamiesi būti tolerantiški. Lietuva – nedidelė šalis, bet užtat kokia įvairi! Po Lietuvos dangum gyvena ir aukštaičiai, ir žemaičiai, ir dzūkai, ir suvalkiečiai, ir lenkai, ir rusai .... Įvairovė mus visus tik praturtina.

 

 

 
 

 

Lietuvių kalbos mokytoja Irena Stefanovič