Teatras – dažnas mokyklos svečias

Teatras – tai pasaulio pažinimo pamokos, kai vaikas sužino daug naujų dalykų. Teatras vaikui suteikia begalę gerų emocijų. 

Stengiamės priartinti vaikus prie teatro kultūros, todėl dažnai pasikviečiame į mūsų mokyklą atvažiuojančius teatriukus.  

Spalio 16 d. mūsų mokykloje apsilankė Drakoniuko teatras. Spektaklį „Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį” stebėjo Trakų rajono pirmų klasių mokiniai, kurie atvyko į rajoninę lenkų mokyklų „Pirmokų šventę“. Tarp žiūrovų taip pat buvo Senųjų Trakų lopšelio – darželio auklėtiniai bei mūsų mokyklos 2 – 4 klasių mokiniai. Vaikučiai turėjo galimybę pamatyti spektaklį nemokamai. Vaidinimą finansavo Trakų rajono skyriaus Lietuvos lenkų sąjunga.

 

"Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį" – tai muzikinis spektaklis vaikams, kuris nuotaikingų personažų dėka, mažuosius žiūrovus smagiai supažindino su įvairiomis pasaulio šalimis, jų tradicijomis ir papročiais.

Senas aklas kurmis Zigmas, prisiklausęs žvirblių čiauškėjimo apie platųjį pasaulį, sumanė susirasti sau geresnę šalį gyventi. Jis nusirausia į Japoniją, Argentiną, Vokietiją ir net pas Amerikos indėnus.

Niekur nepritapęs, keliauja toliau, kol pagaliau sugrįžta į Lietuvą. Ir tik grįžęs namo, kurmis Zigmas supranta paprastą tiesą – visur gerai, bet namuose geriausia.

Spektaklis ne tik nuotaikingai supažindina su įvairiomis šalimis, bet ir ugdo patriotiškumą bei atskleidžia, kad iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą ir reikia labiau vertinti tai ką turime.

Elvyra Lavrukaitienė