Televizija, reklama ir aš

Lapkričio 19 d. Senųjų Trakų bibliotekoje buvo minima Pasaulinė televizijos diena, kurios garbei vyko netradicinės pamokos „Televizija, reklama ir aš“. Šios gražios idėjos iniciatorė ir bendraautorė bibliotekos vedėja Agnieška Uscilienė ir mūsų mokyklos 9 klasės mokiniai.             Netradicines pamokas pradėjo bibliotekos šeimininkė, kuri tarė įžangos žodį. Ji pateikė mums įdomių ir negirdėtų faktų apie televizijos raidą. Bibliotekos vedėja akcentavo, kad po teorinės dalies vyks praktinė.

                 Devintokės Klaudija ir Justyna savo pasakojimą pradėjo reklaminiu klipu apie televiziją. Bendraklasių supažindinimui su televizijos istorija labai tiko visiems gerai žinomo Astridos Lindgren personažo Karlsono pasvarstymai, kurie skamba štai taip: „Karlsonas nustemba, išvydęs „kalbančią dėžę“ – „o kur gi jo kūnas, kojos?“ Vaikams tai tik sukelia juoką, nes Karlsonas, skirtingai nuo jų nežino, kas yra televizorius”. Dabar jau nieko nenustebinsi televizoriumi. Tai kasdien naudojamas daiktas, per kurį sužinome karščiausias naujienas, žiūrime laidas ir filmus.

            Devintos klasės mokinės Klaudija ir Justyna pristatė pateiktį, kurioje surinkti įdomesni faktai apie televizijos istoriją. Devintokai Romualdas ir Eivinas kalbėjo apie reklamą. Pasaulis, anot berniukų, perpildytas reklamos, ji – visur: telefone, televizijoje, internete, spaudoje, gatvėje, kirpykloje, parduotuvėje. Kiekvienas ne kartą esame girdėję kad ,,tai tik reklama, neužkibk ant kabliuko“. Eivinas su Romualdu išsiaiškino visus reklamos profesionalų triukus, kuriuos jie taiko pirkėjams vilioti. Nors reklama veikia visų amžiaus grupių žmones, tačiau jautriausia tikslinė vartotojų grupė yra paaugliai ir vaikai. Apie reklamą šiandien tikrai sužinojome daug ir negirdėto. Savo kalbėjimą berniukai iliustravo trumpais video klipais, kuriuos stebint visų veiduose buvo pastebimos šypsenos.

           Teorinės žinios buvo apibendrintos trumpa diskusija apie išklausytus ir pamatytus dalykus. O tada jau savo nuožiūra pasiskirstę į grupeles mokiniai kibo atlikti praktinių užduočių, kurioms turėjo visko: ir spalvoto popieriaus, ir senų žurnalų, ir laikraščių, ir žirklių, ir klijų, ir spalvinimo priemonių, jei prireiktų. Bibliotekos vedėja mokinius pavaišino pasakiško skonio saldainiais, kuriuose esanti gliukozė sužadino kūrybines mintis. Tad netrukus pasitelkę visą savo turimą fantaziją mokiniai pradėjo darbą. Ugdytiniai kurdami reklamas turėjo pasirinkimo galimybes: piešta reklama ir/ar filmuota reklama. Darbui atlikti ugdytiniai turėjo gerą pusvalandį, tad laiko veltui negaišo. Stulbinamai greitai grupelių nariai išsigrynino idėjas, ir žingsnis po žingsnio reklama įgijo savo kontūrus. Gražu iš šalies buvo stebėti smagiai ir sutartinai dirbančius mokinius.

         Atlikę užduotį, mokiniai sukurtą reklamą turėjo pristatyti filmuotu pavidalu. Ir ši užduotis devintokams buvo lengvai įkandama. Galutinis produktas - filmuota reklama - nustebino ne tik  originaliomis idėjomis, bet ir kūrybiniais rezultatais. Netradicinių pamokų pabaigoje visi buvo apdovanoti bibliotekos vedėjos įsteigtais prizais. Visi buvo pastebėti ir įvertinti. Laimingi ir netuščiomis grįžome į mokyklą. Taigi belieka laukti kitų malonių susitikimų bibliotekos valdose.

         Išduosiu mažytę paslaptį: šiandien pavyko su bibliotekos vedėja Agnieška Usciliene suplanuoti kultūros ir muzikos renginį, skirtą „Trakai - Lietuvos kultūros sostinė 2020” veikloms įgyvendinti. Renginio metu skambės poezijos posmai, liesis smuiko melodijos garsai. O renginio dalyviai bus Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bendruomenė! Taigi belieka laukti poezijos ir muzikos šventės. 

Daiva Daukševičienė,

lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja